Сьогодні у Луцьку – презентація книги Миколи Жулинського - Волинь.Правда

Сьогодні у Луцьку – презентація книги Миколи Жулинського

Показати всі

Сьогодні у Луцьку – презентація книги Миколи Жулинського

Сьогодні, 2 червня, у Луцьку – презентація роману Миколи Жулинського «Моя  Друга світова». Про це розповів нашому виданню літературознавець Віктор Яручик,  доцент Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Імпреза відбудеться у Волинському академічному обласному театрі ляльок. Початок – о  18-й годині. Повідомляє «Волинська правда».

Микола Жулинський – видатний наш краянин, Президент Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство»,  директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, академік НАН України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.

У своїй книзі «Моя Друга світова»  він веде читача від дитячих вражень із пронизливою нотою «інтуїції душі» до суворого стилю історичних документів та ремінісценцій минулого, від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення – такі «концентричні кола» осягнення цього роману-хроніки воєнної і повоєнної долі української людини. Оповідь тримає увагу читача, хвилює, оскільки тремтливий ліхтарик авторського бачення перебуває в чутливій руці людини, невіддільної від Батьківщини.

Особливо зворушливі сторінки спогадів-роздумів Григорія Жулинського, батька  автора «Моєї Другої світової».  До речі, доля цієї людини, яка дожила  у США до 100 років,– направду унікальна. Микола Жулинський  згадує про своє повоєнне життя: «Було дуже важко й складно, бо мати залишилася з п’ятьма дітьми сама. Адже батько спочатку потрапив у полон, згодом таки повернувся додому. Потім у нас почались події, які поляки називають «Волинською різнею». Багатьох чоловіків iз нашого села, тих, хто був в ОУН-УПА, — в 1943 році німці разом із поліцією (в основному з поляків) заарештували, «прихопили» й батька, який не був в УПА, він щойно повернувся з полону. Він був у трьох німецьких концтаборах смерті! Ми про нього довгий час не знали. Адже згодом він потрапив в американську зону окупації й переїхав в Америку та й там залишився. Лише в 1971 році про нього дізналися, що він живий… У 1976 році батько вперше приїхав до України».

Як розповів «ВП» Віктор Яручик, презентаційне дійство вестиме заслужений діяч мистецтв України Данило  Поштарук, директор-художній керівник Волинського  академічного  обласного  театру ляльок. Імпреза відбудеться за участі автора – академіка Миколи  Жулинського. Вхід вільний.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Віктор сказав:

    Скільки добра зробила ця людина для України, для нашого духовного поступу, становлення і розвитку державності. Варто було б ініціювати присвоєння Миколі Григоровичу звання Почесного громадянина Волині.