Чим характеризується смертельна хвороба, що робити та як вберегтись від ботулізму, – пише Луцьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.
Ботулізм — важке гостре токсико-інфекційне захворювання, хвороба характеризується парезом кишечника, розладами вегетативної нервової системи, при тяжкому перебігу — гострою дихальною недостатністю, і навіть може закінчитися летальним результатом. Інкубаційний період від 2-3 годин до 10 діб.
Захворювання зазвичай розвивається, коли людина вживає не якісну в’ялену або слабо просолену рибу, ковбасу, шинку, м’ясні, рибні, овочеві, грибні консерви.
Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. В Україні у 8 областях: Волинській, Київській, Вінницькій, Одеській, Херсонській, Запорізькій, Полтавській та Сумській зафіксовано випадки захворювання ботулізмом.
За останніх 3 місяці в Україні зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, з них 9 – летальні. Усі випадки ботулізму спричинені в основному споживанням в’яленої риби.
З метою попередження харчових отруєнь необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:
Не брати в дорогу та на відпочинок продукти, що швидко псуються;
Швидкопсувні продукти зберігати тільки в холодильнику та обов’язково дотримуватись термінів їх реалізації;
Ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити чи протушкувати;
Сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляти окремим розроблювальним інвентарем (ножі, дошки);
Захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх у закритому посуді;
Не купувати продукти на стихійних ринках, з рук приватних осіб у тих, в яких не дотримується санітарний стан та відсутні холодильні вітрини на продукти, які швидко псуються ;
Небезпечно вживати здуті консерви, навіть якщо смак та інші якості продукту не змінилися.
У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль в животі, блювота, пронос тощо) не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за медичною допомогою.
Пам’ятайте: хворобу простіше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook