Чому в Україні складна криміногенна ситуація? Чи можна було не допустити реалізацію резонансних убивств? На ці запитання в інтерв’ю Gazeta.ua відповів голова Національної поліції Сергій Князєв. Він також висловився з приводу того, як змінилося суспільство після Майдану.
Передовсім Сергій Князєв відповів на запитання, чи можна було попередити резонансні вбивства (зокрема, Аміни Окуєвої, Максима Шаповала, Олександра Хараберюша, Дениса Вороненкова). «Ні, – зазначив він. – Людей чомусь насамперед медійно налаштовують, що війна – це десь далеко. Десь там на лінії розмежування плюс мінус 100 метрів туди, 100 метрів сюди. На довжину дії 45-міліметрового міномета – 3 кілометри. Насправді у війни немає меж. І ви назвали пов’язані з війною злочини. Більшість із них – це теракти. Це реакція наших ворогів».
Голова Нацполіції розповів, що за зараз найпроширеніші злочини – крадіжки із квартир, будинків. За його словами, «Дніпро, Харків, Запоріжжя й Одеса – це чотири найпроблемніші регіони за кількістю правопорушень». Загалом же, на його думку, ріст злочинності у нашій країні пов’язаний з економічною ситуацією.
Водночас, роздумуючи про те, як змінилося суспільство після Майдану, Сергій Князєв зазначив: «Воно продовжує змінюватися. Це дуже помітно. Ми стали більше українцями. У багатьох питаннях спала з очей полуда».
.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook