Соціальні мережі на сучасному етапі розвитку суспільства займають окреме місце в житті людей. Не завжди вони виконують свою пряму і первісну функцію – допомагати людям у спілкуванні. Для когось соцмережі – місце, куди можна «заливати» свої фото і переглядати світлини друзів, хтось використовує соцмережі для роботи і реклами, а хтось просто любить погратися різними додатками. Тим не менш, люди витрачають на соцмережі чималу частину свого часу. Погодьтеся, вам доводилось бути свідком такої «цікавої» розмови в кафе, коли хтось один із двох співрозмовників періодично «втуплюється» в монітор свого гаджету, роблячи вигляд, що уважно слухає.
Минулоріч, 17 травня, таким собі громом серед ясного неба для деяких любителів віртуальної реальності став указ Президента ввести в дію рішення Ради Нацбезпеки і Оборони про санкції для Росії. Тоді, під санкції потрапили і російські сайти, в тому числі – соцмережі «Вконтакте» і «Однокласники», а також сайти груп Яндекс та Mail.ru.
Соцмережі кишіли невдоволеними висловлюваннями окремих юзерів, у яких забрали звичні «контакти» (так в народі називають російську соцмережу «Вконтакті», – прим.авт.). Хтось шукав можливості схитрувати і активно продовжувати користуватися дітищем Павла Дурова, а хтось у знак солідарності з президентом вирішив відмовитися від російського продукту і реєструвався в інших, не російських аналогах «контактам» та «Однокласникам».
Журналісти інтернет-видання «Волинська правда» вирішили запитати, як змінилося життя волинян після заборони в Україні російських сайтів.
Юлія, студентка-культоролог
«Вконтакті був популярним, там було багато користувачів, але так як його закрили, спершу всі почали скачувати різні програми за допомогою яких можна було увійти на свою ВК-сторінку, але згодом це просто стало непопулярно. І всі перейшли на Facebook. Я теж не сиджу ВК»
Марія Бандура, школярка
«Після того, як заблокували таку соціальну мережу, як «Вконтакті», ми всі з однокласниками перейшли на Instagram. Тепер ми з друзями спілкуємось там. А ті люди, які любили цю соцмережу, продовжують нею користуватись. Особисто на моєму спілкуванні з друзями заборона не дуже сильно позначилась. Я спілкуюся в таких месенджерах, як Viber, Telegram або Instagram. Вконтакті не використовую взагалі»
Олександра, школярка
«В принципі, сильно заборона президента не повпливала, бо є VPN (допоміжна програма, – прим.авт), але все ж частина користувачів перестала відвідувати Вконтакті. Я продовжую користуватися Вконтакті. Також веду сторінку в Instagram»
Юрій Свиридюк, студент інституту філології та журналістики
«На мене закриття соціальних мереж не сильно вплинуло. Я і далі активно користуюся ними, хоч і більшість друзів перейшли на Facebook. В мене є знайомі за кордоном, і я з ними спілкуюся через «Вконтакті», також там слухаю музику та дивлюся фільми. Facebook для мене не є взірцем серед соціальних мереж. Складний інтерфейс, відсутність музики та пошуку відео не приваблює користувачів, хоч ця мережа і має багато користувачів»
Ірина Кашуба, хендмейд майстер
«За соцмережею «Вконтакті» ще й досі сумую, але після заборони президента принципово не заходжу на сторінку. Через це «загубилось» багато друзів, а також я втратила частину клієнтів. Дуже довго звикала до Facebook».
Тетяна Левіновська, студент-медик
«Сторінки в «Однокласниках» я взагалі ніколи не мала, а до «Вконтакті» не була дуже сильно «прив’язана». Тому на моєму користуванні соцмережами заборона російських сайтів позначилась не сильно. Відразу після указу президента я почала якомога рідше заходити на свою сторінку ВК, бо це було і незручно робити за допомогою різних програм. Зараз не користуюся «Вконтакті» взагалі, довелось перейти на Viber та Facebook, оскільки всі мої друзі та знайомі користуються цими соцмережами»
Ігор Павлік, школяр
«Колись користувався сторінкою «Вконтакті», але через певний час після заборони президента перестав»
Олександр Курінний, оператор дитячих атракціонів
«Я соцмережею «Вконтакті» не користуюся. Я навіть не завантажував ці програми на кшталт VPN і їй подібних. Від заборони президентом і дотепер просто не заходжу на свою сторінку «Вконтакті». Користуюся переважно Viber, Telegram та Facebook, більше не маю сторінок в інших соціальних мережах»
Ірина Загорська, студентка
«Однокласниками» перестала користуватись ще до заборони, ВК користувалась на початках за допомогою VPN, а зараз намагаюсь взагалі відмовитись і «перейти» на Facebook»
Катерина Теліпська, начальник Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради
«Такою соцмережею як «Вконтакті» я взагалі ніколи не користувалась. Щодо «Однокласників», то користуватися цією соцмережею я перестала ще задовго до заборони»
Тетяна Бик, студентка
«Соцмережею «Вконтакті» не користуюсь. Після заборони я «перейшла» на Viber, Telegram, Іnstagram, Facebook. З друзями я також спілкуюся в месенджері»
Владислава Жорняк, прес-секретар ПриватБанку
«Із заборонених соцмереж була зареєстрована тільки «Вконтакті». Профіль не видаляла, але й не заходила більше туди. Насправді, то для мене був просто майданчик для прослуховування музики і відео. Все ж Facebook цікавіший і корисніший у професійному плані, з огляду на старшу аудиторію. Заборона відчувається хіба у стрічці новин Facebook, куди перебралися салони краси з нігтями і зачісками, рецепти страв і картинки з давно не смішними жартами. Але водночас тут є багато цікавого контенту. Словом, за російськими соцмережами не жалкувала ні секунди. Хай російські школярі там розважаються»
Анастасія Клушина, студентка
«Однокласниками» не користувалася взагалі ніколи, а у «Вконтакті» після заборони заходила, хоч і набагато рідше. Дуже знизилася активність, там пустка. Фактично, мертва мережа, тому і нема бажання туди заходити. Надалі я активно користуюся Facebook»
Юрій Громик, декан факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету
«До заборони активно користувався соціальною мережею «ВКонтакті». Після заборони практично припинив користування, хоча акаунт зберіг»
Підготував Андрій ПЕТРУШКО
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook