Чинна влада не допустить проведення дострокових виборів до Верховної Ради. На цьому у виданні «Українська правда» наголошують аналітики Роман Романюк і Сергій Кравець. Вони також розмірковують над специфікою виборчих технологій президентської кампанії 2019 року (зокрема – кого спробують провести у другий тур голосування).
«Щоб визначити стратегію, яка дозволить виграти президентські вибори, спершу треба зрозуміти, коли, власне, ці вибори будуть, – зазначають Роман Романюк і Сергій Кравець. – І головне тут не так дата голосування за нового Президента, як послідовність. Які вибори мають бути першими – президентські чи парламентські?». А відтак посилаються на констатацію Петра Порошенка, чинного Глави держави: «Дехто хоче накопичити гроші, щоб просто цинічно і тупо, як кажуть, купляти голоси. Вибори, друзі, ще дуже не скоро. Наголошую, не скоро. Виборчий сезон розпочнеться в 2019 році».
Експерти переконані, що «навіть роздроблена, пересварена й ледь жива нинішня Верховна Рада все одно краща для Президента, ніж нова. Як показують соціологічні опитування, у разі проведення парламентських виборів зараз, правляча верхівка просто приречена на втрату влади. Головні конкуренти Порошенка посилять свої позиції, і відчутно. При цьому, уже зараз очевидно, що всі кампанії опозиційних партій будувалися б на апнтипорошенківській риториці. Такий хід подій означав би для Президента одне – на операції «Переобрання» можна ставити хрест». На їхню думку, є ще один аргумент для команди Порошенка на користь проведення виборів Ради після виборів Президента – у разі успіху самого Петра Олексійовича відчутно посиляться стартові позиції його партії.
Романюк і Кравець вважають, що «на сьогодні Порошенко має більш-менш високі шанси виграти в другому турі хіба в лідера «Опоблоку» Юрія Бойка чи Вадима Рабіновича, рейтинг якого останнім часом несподівано росте, як на дріжджах». Тоді, резюмують вони, перед вибором, умовно названим «Порошенко чи реванш регіоналів» – у чинного Президента шансів найбільше. Натомість, підкреслюють аналітики, значно складніше буде втілити алгоритми перемоги, якщо суперниками будуть Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко чи Святослав Вакарчук. Тому, наголошують експерти, «паралельно в команді Порошенка розглядають варіант другого туру із лідером «радикалів» Олегом Ляшком. З одного боку, просування Ляшка дозволить нівелювати фактор Тимошенко, головного конкурента Порошенка, з якою в «радикала» пересікаються електоральні ніші. З іншого боку, на Банковій думають, що зможуть контролювати Ляшка й не дати йому виграти». Загалом, припускають Романюк і Кравець, питання «як не дати Тимошенко вийти в другий тур президентських перегонів, завівши замість неї зручного для Петра Олексійовича кандидата, уже кілька місяців залишається найважливішим для технологів Банкової».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook