Перші кредити ОСББ видав ПриватБанк на Волині. Про це «Волинську правду» повідомляє керівник прес-служби ПриватБанку в Луцьку Оксана Швець
У Луцьку працює понад 350 ОСББ. Першими кредити на утеплення будинків оперативно, одразу після звернення до банку, одержали два об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «БЕРЕГИНЯ – ЛУЦЬК» та «ВЕСНЯНІ ЛЕЛЕКИ». ПриватБанк спростив механізм оформлення «теплих кредитів» для ОСББ. Завдяки цьому, прогнозують експерти, близько третини ОСББ будуть клієнтами ПриватБанку, так як рішення приймаються на основі мінімального пакету документів і дуже оперативно: від подачі документів до видачі кредиту проходить лише 3 дні.
«Дуже потужний банк на Волині приєднався до видачі кредитів ОСББ. І вже два будинки в місті Луцьку будуть енергоефективними. ПриватБанк видав кредити для ОСББ «БЕРЕГИНЯ – ЛУЦЬК» на утеплення вікон і дверей. Відсоткова ставка – 18%. Її відшкодовує місто. А компенсація Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України – 45% від вартості матеріалів, – відзначає експерт проекту World Bank Group«Енергоефективність у житловому секторі» у Волинській області Петро Лавринюк. – Також ОСББ «ВЕСНЯНІ ЛЕЛЕКИ» видано кредит на 293 тис. грн на утеплення вікон і дверей під 18% річних, які відшкодовуватиме місто. Держава компенсує більше 50% вартості матеріалів».
ПриватБанк у рамках державної цільової економічної програми енергоефективності пропонує простий і зручний спосіб придбання обладнання та дієвий механізм отримання відшкодування витрат.
«ПриватБанк – інноваційний і технологічний, а головне – з дуже потужними сервісами, які працюють, мов злагоджений годинник. Найбільше ОСББ вже оцінили його за оперативність прийняття рішення – лише день з моменту подання заявки до видачі кредиту. Щомісяця більше 30-ти будинків точно звернуться до ПриватБанку, щоб взяти кредит на модернізацію системи опалення та утеплення вікон і дверей. І не лише в містах зараз цю тему обговорюють колективи ОСББ, а й дуже активно підключаються райони», – додає експерт проекту World Bank Group «Енергоефективність у житловому секторі» у Волинській області Петро Лавринюк.
Встановлення нового енергозберігаючого обладнання у власних оселях дозволить зберегти бюджети волинських родин та ще отримати компенсацію витрат від держави.
«Волиняни теж можуть оформити «теплий кредит» у ПриватБанку строком до 24 місяців без будь-яких переплат. Максимальна сума позики становить 50 тис грн. Дізнатись максимальну суму, на яку можна придбати товар через сервіс «Оплата частинами», клієнт може за лічені секунди. Для цього достатньо одного СМС на номер 10060 зі словом chast, – розповідає директор Північно-Західного РУ ПриватБанку Юрій Войтенко. – З початку квітня волиняни можуть подавати в Приват24 заявки на компенсацію по «теплим кредитам», оформленим у будь-якому роздрібному або Інтернет-магазині через сервіс «Оплата частинами» або на сайті ПриватМаркет. Заявки на компенсацію від клієнтів-фізичних осіб приймаються по «теплим кредитам», оформленим з першого березня цього року».
Отримати компенсацію від держави просто. Заявку на відшкодування до 35% вартості товару клієнт може подати дистанційно, з будь-якого зручного для нього місця, де є Інтернет. Треба зайти у Приват24, далі – перейти до вкладки «Оплата частинами» – «Теплі кредити».
Далі у формі варто заповнити наступні поля:
– адреса встановлення обладнання;
– наявність субсидії в клієнта.
Потім треба лише прикріпити рахунок-фактуру від магазину, що реалізував товар за сервісом «Оплата частинами», і натиснути кнопку «Продовжити».
Щомісяця ПриватБанк за даними заповнених заявок формує реєстри позичальників та надає їх агентству Держенергоефективності. До цих реєстрів потрапляють ті кредити чи розстрочки, що були оформлені для придбання товарів, які відповідають вимогам, перелік яких можна завантажити тут. Компенсацію держави банк перераховує на кредитну карту клієнта, по якій була оформлена покупка та оформлена «Оплата частинами».
Довідка. «Тепле» кредитування з сервісом «Оплата частинами» розповсюджується на основні групи енергозаощадних товарів, таких, як радіатори, облікові лічильники, котли, вікна та двері, а також обладнання та матеріали для проведення робіт з утеплення зовнішніх стін, горищ, підвалів. Відсотки державної компенсації різняться від 20% до 35%, але її сума не може перевищувати 14 000 гривень за одним кредитним договором. Ознайомитись із детальним переліком товарів та послуг, частину витрат на які громадянину компенсує держава, а також дізнатись про відсотки компенсацій можна у відповідній Постанові Кабміну. Важливо пам’ятати, що компенсація надається державою лише у випадку, коли товар або послуга потрапляє під програму «Теплі кредити», та дотримані всі умови відшкодування. Для прикладу, якщо не була подана заявка на відшкодування чи клієнт уже скористався програмою в цьому бюджетному році в іншому банку, компенсація не надаватиметься.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook