Для одних – це життя, для інших – захоплення. Він приносить заробіток і славу, та може забрати найдорожче – здоров’я. Це королівська гра, якій немає рівних на всій планеті. Вона збирає тисячі фанатів на стадіонах та біля екранів телевізорів. Вона породжує культи та створює сотні ультрасів по всьому світу. Вона – це гра епохи…Досі думаєте, що про футбол можуть говорити лише чоловіки? Тоді я вас розчарую.
Гра мільйонів
Сильна частина людства переконана, що футбол – це не жіноча гра. Я ж вважаю, що футбол – це мистецтво, а в ньому не повинно бути гендерних стереотипів. Це спорт, який завжди буде в топі, це гра, яка збирає мільйони, та історія, яка захоплює дух. Любов до футболу об’єднує людей різного віку, переконань та національностей. Нинішній футбол – це комерція, але він не перестає бути видовищем. Про це пишуть книги, знімають фільми, цим насолоджуються. Це не просто 22 людини, які виконують свою роботу, це мільйонні кумири, яких боготворять. Але красиві футболісти не означає красива гра. Неважливо скільки лаку у нього на волоссі, коли команда програє 4:1. Історія твориться з фантастичних голів, так само і футболісти стають «зірками», відзначившись на полі.
Футбол без фанатів – ніщо
Усі вболівальники чекають видовищної гри, та не всі зможуть стерпіти поразку улюбленої команди. Найвідданіші фанати теж входять в історію, як 12-ий гравець клубу. Бути в ультрасі – це поважати кольори свого клубу, це радіти перемогам і не покидати після нищівних поразок. Деякі вболівальники залишаються з улюбленим клубом навіть після смерті. Наприклад «Шальке 04» та «Гамбурґ» відкрили навіть цвинтарі для своїх фанатів, які прикрашені у клубні кольори. Футбол став релігією. В нього вірять, йому віддані, ним живуть…
Мам, я закохалась, йому…108
Саме стільки існує один з кращих футбольних клубів Німеччини – «Боруссія» Дортмунд. Колись давно ця чорно-жовта любов забрала моє серце. Тоді ще, будучи маленькою футбольною фанаткою, я по кілька разів переглядала пам’ятні матчі німецьких «бджіл», знала усіх футболістів запасу та їх дружин. Я щаслива, що бачила чи не кращі матчі улюбленого клубу. Тепер можна зізнатися, що саме такий футбольний фанатизм привів мене у журналістику. Я хотіла про це писати, я хотіла розповідати усім про геніальність цієї гри. Пройшли роки, а я з таким самим дитячим трепетом ставлюсь до улюбленого клубу. Це команда, яка має особливий стиль гри, де ще залишилися сліди великого для «Боруссії» тренера – Юргена Клоппа. Він підняв її на ноги, зібрав звичайну команду і зробив її топ-клубом. Він був батьком, який навчив своїх дітей любити футбол, навчив не здаватися до останньої хвилини. Це клуб, який ніколи не мав мільйонів на великих футболістів, але це сім’я, де виховували таких. Роберт Левандовскі, Маріо Гьотце, Марко Ройс… І не кажіть, що ви не пам’ятаєте цієї фантастичної трійки, про яку мріяв чи не кожен європейський клуб.
«Боруссія» – це благородна команда, яка готує молодих та перспективних футболістів для світової слави. Наймолодшому дебютанту в Дортмунді, який цьогоріч зіграв за «Боруссію» було всього 17. Вихідцями клубу також є Матс Хуммельс, Генріх Мхітарян (екс-гравець «Шахтаря»), Кевін Гроскройц. Усі вони та чимало інших зараз захищають кольори великих клубів.
Скільки б не мінялося тренерів, «чорно-жовті» все одно показують фантастичну гру на «Вестфаленштадіоні», де збираються десятки тисяч фанатів. «Неймовірний шум приголомшує від самого поля до останнього ряду. Це місце вибрано для футболу і для вболівальників. На цьому стадіоні найкраща в світі атмосфера від матчу до матчу» – так написали TheTimes про домашній стадіон «Боруссії» Дортмунд, який є найбільшим в Німеччині та четвертим у Європі.
Нещодавно до команди долучився екс-гравець київського «Динамо» Андрій Ярмоленко. Українець показав чудовий результат у перших матчах і отримав позитивні оцінки експертів. Йому прогнозують перспективне майбутнє в Бундеслізі та Європі. Варто зазначити, що тепер серед фанатів «Боруссії» Дортмунд однозначно стало більше українців.
Златослава Максимук
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook