Стало відомо, скільки на Волині наркоманів - Волинь.Правда
Показати всі

Стало відомо, скільки на Волині наркоманів

Сьогодні на частку психічних розладів припадає 14% глобального тягаря хвороб в усіх країнах світу. Близько 60% в структурі психічних розладів сягають розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин. Про це повідомили в обласному управлінні здоров’я.

Щороку в Україні до 4 тисяч осіб потрапляють на облік до нарколога з різними видами наркотичних залежностей. Це становить 9 осіб на 100 тисяч населення. І хоча Волинська область серед 27 адміністративних територій країни традиційно виглядає відносно приємно, займаючи 20 місце в рейтингу (3 наркозалежні особи на 100 тисяч населення), проблема не стає менш гострою.

Серед волинян вперше в житті встановленим діагнозом наркоманія 75% становлять споживачі опіоїдів, 23% – канабіоїдів, решта – декількох наркотиків одночасно, 94% чоловіків, 60% – молодь віком від 18 до 35 років; 25% – мешканці Луцька. Диспансерна група Волинської області нараховує 1400 наркозалежних та представлена, в основному, споживачами опіоїдів (83%), міськими жителями (92%), молоддю 18-35 років (30%). З 2000 року захворюваність на наркоманії населення Волинської області скоротилась майже на 80%, але офіційна статистика не охоплює наркозалежних, які обирають анонімну форму лікування або взагалі не звертаються за медичною допомогою. Лідерами по захворюваності та поширеності наркотичної патології з року в рік стають Володимир-Волинський, Ковельський район та міста Луцьк, Нововолинськ.

Про реальну картину наркоспоживання свідчать дані про вилучення наркотичних речовин з незаконного обігу. По обсягу перше місце займає марихуана, друге – макова соломка, третє – амфетамін, метамфетамін, «екстазі». Також про справжній наркоринок свідчать багаточисленні випадки госпіталізацій осіб в стані сп’яніння внаслідок вживання синтетичних наркотиків («спайсів», «солей»).

Саме синтетичні наркотики стали найгіршим винаходом нового тисячоліття. Цей клас наркотиків став лідируючим у списку зловживань та наркоманій. Спочатку синтезовані препарати були об’єднані назвою «клубні наркотики», але завдяки темпам їх розповсюдження та видозмін опинилися далеко за межами клубів та танцполів. Завдяки хімічним формулам, які постійно змінюються підпільними лабораторіями, ідентифікувати «синтетику» буває дуже складно, що додає проблем правоохоронним органам та медичним фахівцям. Ускладнює ситуацію безконтрольне поширення цих наркотиків через Інтернет та доступна вартість, що робить можливим охоплення максимальної кількості потенційних споживачів. Основною небезпекою від вживання синтетичних наркотиків є непередбачувані ефекти в стані сп’яніння. Недарма ці наркотики також відносять до класу диссоціативних речовин – психотропних речовин, які змінюють свідомість та сприйняття оточуючого світу.

Сучасні синтетичні наркотики є підступнішою загрозою для здоров’я та життя найбільш активної та молодої частини суспільства. Завдяки можливості неін’єкційного шляху вживання, доступності, складності виявлення вони захоплюють в полон все більше і більше людських доль.

Доречно згадати, що попередження наркоманії – це справа кожного: правоохоронців, які щодня ведуть завзяту боротьбу з незаконним наркотрафіком; батьків, які вчасно проінформують про небезпеку та будуть уважні до своєї дитини; вчителів, які навчать підлітків опиратися негативному впливу; медиків, які нададуть допомогу та можливо повернуть людину на вірний шлях.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook