Музей Волинської ікони славиться не лише в Україні, а й далеко за її межами. Щорічно тисячі паломників приїздять подивитися на експонати, серед яких одна із найбільших святинь християнського світу – Чудотворна ікона Холмської Богородиці, написана евангелістом Лукою в 11 сторіччі.
Окрім того у фондах музею припадають пилом тисячі експонатів, для реставрації яких просто немає належних умов. А вони б могли стати окрасою музею і надбанням усього українського народу.
З турботою про розвиток сакральної спадщини області у 2012 році тодішній губернатор Борис Клімчук переконав обласну раду виділити для Музею додаткове приміщення, що знаходиться поруч. Згодом були виділені гроші з бюджету більше 1 млн гривень, за які зроблений капітальний ремонт.
З 1 листопада 2018 музей готовий був прийняти фонди для збереження та реставрації. Також була б можливість розширити виставкові зали, в тому числі, де знаходиться ікона Холмської Богородиці.
Однак за словами голови благодійного фонду «
«Як тут не згадати картину італійського митця Караваджо «Поцілунок Іуди»? На мою думку відбулося захоплення інвестиційно привабливого приміщення в самому центрі Луцька із вже готовим ремонтом за бюджетні кошти! Серед підписантів цього рішення були глибоковіруючі перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик та депутат, голова Волинської обласної організації партії «Свобода» Анатолій Вітів.
Чому акцентую увагу саме на свободівцях, адже й інші депутати голосували? Голосування було пакетним і далеко не усі депутати знали, що за розпорядження приховано під звичайним номером 211 від 27.08.2018 р. Деякі з них згодом прямо заявляли, що не знали про те. Це рішення готувалося в період тривалої відсутності голови обласної ради Ігоря Палиці, коли його обов”язки виконував перший заступник свободівець Пирожик. Прикметно, що напередодні Пирожик на комісії показово протестував проти цього рішення.
«По моєму тут пахне приватизацією», – заявляв він. І тут же проголосував «За». Підтримав його однопартієць Вітів. Подейкують, що юридичний супровід цієї авантюри міг здійснювати юрист місцевої «Свободи», в минулому помічник екснардепа Вітіва, а нині депутат Луцької міської ради Микола Федік. Найцинічніше в цій історії те, що саме свободівці Вітів, Пирожик і Федік були в перших рядах тих, хто у 2014 році вимагав відставки Бориса Клімчука, який подарував людям цю перлину – Музей Волинської ікони», – заявив Дмитро Глазунов.
Протягом наступних років він неодноразово робив спроби повернути приміщення Музею, офіційно звертався до обласної ради, проте не допоміг і відкритий лист колективу музею.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
[…] Про це повідомляє видання Волинська правда. […]