Днями у видавництві ПрАТ «Волинська обласна друкарня» побачила світ книга «Архів Інституту дослідів Волині та Товариства «Волинь» у Вінніпезі». Повідомляє «Волинська правда».
Як наголосив Сергій Карасюк, директор Держархіву Волинської області, це стало можливим завдяки тому, що відповідні документи були передані «через історика-архівіста, дійсного члена ІДВ та його представника в Україні Володимира Рожка».
У 56-сторінковому виданні «Архів Інституту дослідів Волині та Товариства «Волинь» у Вінніпезі» – публікації Сергія Карасюка, директора ДАВО, а також Володимира Рожка – кандидата церковно-історичних наук, історика-архівіста, почесного професора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Свою «Передмову до опису» запропонувала й заступник начальника відділу зберігання документів НАФ Держархіву Волинської області Антоніна Гурська.
Завдяки подвижницьким діянням історика-архівіста, ралігієзнавця, культуролога Володимира Рожка Держархів Волинської області отримав унікальні документи Інституту дослідів Волині та Товариства «Волинь» із Вінніпегу. У переліку цих значимих матеріалів – листування з ієрархами Українських церков: митрополитами Полікарпом (Сікорським), Іларіоном (Огієнком), Никанором (Абрамовичем), Анатолієм (Дублянським), письменником Уласом Самчуком – номінантом на здобуття Нобелівської премії. А також – професорами Володимиром Кубійовичем, Олександором Цинкаловським, Ярославом Рудницьким…
Загалом, як підкреслює Сергій Карасюк, ці документальні джерела (110 позицій!) – неоцінені духовні скарби у волинезнавчій скарбниці. Тож і книга «Архів Інституту дослідів Волині та Товариства «Волинь» у Вінніпезі» стане в добрій нагоді всім, хто намагається об’єктивно та всесторонньо дослідити історію волинської діаспори та загалом Волині.
«ВП» принагідно нагадає, що нещодавно побачили світ чергові книги професора Володимира Рожка, справжнього духовного подвижника краю. У цьому переліку – «Високпреосвященний Ігор Губа, архієпископ Уманський і Полтавський», «Високопреосвященний Анатолій Дублянський, митрополит Паризький і Західноєвропейський», «Високопреосвященний Геннадій Шиприкевич, архієпископ Січеславський і Чиказький», «Преосвященний Платон Артем’юк, єпископ Рівненський і Крем’янецький».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook