Останки, знайдені на місці масового захоронення під стінами Луцької тюрми, перезахоронять, створивши на місці розстрілу великий скляний саркофаг — крипту.
У понеділок, 12 червня, біля Монастиря бригіток на території старого міста розпочалися роботи з ексгумації людських останків. Роботи проводять фахівці комунального пошукового підприємства «Доля» Львівської обласної ради.
Свого часу тут знаходилося приміщення Луцької тюрми і ймовірно, що тут похоронені колишні в’язні, яких 23-24 червня 1941 року розстріляли органи НКВС. Попередньо пошукові роботи тут відбувалися у 90-ті роки минулого століття та у 2009-у році.
Сьогодні, 14 червня, під час прес-конференції за участю керівництва міської влади, митрополита Луцького і Волинського Михаїла, громадського активіста Сергія Годлевського на місці розкопок обговорювали питання ексгумації розстріляних в’язнів Луцької тюрми та належне їх пошанування.
Громадський активіст Сергій Годлевський розповів, що 23-24 червня 1941 року, за наказом Лаврентія Берії, органи НКВС проводили розстріли в’язнів Луцької тюрми, адже наступали війська нацистської Німеччини. «В’язнів вигнали у східне і західне подвір’я тюрми і почали розстрілювати з кулеметів та закидати гранатами. Потому тіла кидали у ями, які утворилися в результаті авіаудару. За різними даними, таких ям було п’ять. Є різні свідчення очевидців про ті події. Тут знайдені останки людей віком від 18 до 30 років. Рідко 40 років. Тобто це було те покоління патріотів, які могли б дати потомство», – наголосив він. За його словами, у ті дні було розстріляно від 1700 до 2500 осіб.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл зауважив, що церква пропонує їх гідно похоронити. «Три роки тому Священний Синод нашої церкви прийняв рішення вважати місцевими святими в’язнів Луцької тюрми. Тут буде саркофаг під склом. Тут люди зможуть не лише прийти і подивитись, але й помолитись, бо на території діє монастирський храм», – зазначив він.
Наразі ж усі чекають завершення розкопок, ексгумації та судмедекспертизи тіл, після чого вирішать подальшу процедуру перезахоронення. До того часу він сподівається, що міська влада прийме рішення про встановлення крипти — відкритого саркофагу, де під склом будуть зберігатись останки розстріляних в’язнів Луцької тюрми.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook