Так називається роман видатного письменника-волинянина Йосипа Струцюка. Ця книга побачила світ у київському видавництві «Український пріоритет» . Повідомляє «Волинська правда».
Це художньо-документальне прозове полотні відомого майстра слова, заслуженого діяча мистецтв України, Почесного громадянина Луцька, – не тільки сувора правда про «Волинську трагедію». Йосип Струцюк осмислює причини та наслідки українсько-польського протистояння у ХХ сторіччі. Він показує справжнє обличчя польського шовінізму, який в українофобському пориві єднається з російсько-більшовицьким імперіалізмом. Письменник акцентує увагу не недопустимості історичної сліпоти у сучасному суспільстві.
Як наголошує доктор історичних наук Юрій Крамар, завідувач кафедри всесвітньої історії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, у своєму романі «Й. Струцюк ставить під сумнів ще один методологічний підхід польської історіографії про те, що польсько-український конфлікт мав місце лише в 1943 р. і лише на Волині. Звужена часова й просторова перспектива вириває окремі події із загального контексту, не сприяє розумінню його суті. Автор показує, що початком війни стали акції польських націоналістичних боївок на Холмщині у 1941-1942 рр., які згодом перекинулися на Волинь». На його переконання, «нова книга Й. Струцюка заповнить чимало прогалин в складних взаємостосунках поляків і українців у ХХ ст., розвінчуючи міфи (по обидві сторони), які шкодили й шкодять порозумінню наших народів».
Високо оцінили роман Йосипа Струцюка «Операція «Burza», або Ми їх спільно винищимо» і відомі сучасні українські письменники, зокрема – Володимир Шовкошитний. Очікується, що незабаром презентація цієї книги (за участі автора і видавців) відбудеться у Луцьку, про що завчасно повідомить «ВП».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
2 Comments
Велика шана і подяка Йосипу Строцюку –
великому майстру слова, заслуженому діячу мистецтв України, Почесному громадянину Луцька, автору книги “Операція “Burza” , або Ми їх спільно винищимо” за цей шедевр, який важливий у теперішній час.