Коронавірус COVID−19 може теоретично, виживати поза людським тілом і зберігати свою активність на твердих поверхнях, таких як смартфони. Про це розповіла Уляна Супрун, порадивши ретельно стежити “за гігієною телефону”, пише РБК−Україна.
За словами ексчиновниці, Центр по контролю захворювань рекомендує ретельно очищати тверді поверхні, а телефон − це саме така поверхня. Дослідження показали, що люди в середньому торкаються до своїх смартфонів більше 2600 разів в день, а активні користувачі більше 5000 разів.
Супрун каже, що на телефонах залишаються патогенні штами кишкової палички, антибіотикорезистентні стафілококи або стрептококи та інші. Ці інфекції можуть викликати кишкові та шкірні інфекції, підвищують ризики гострого кишкового отруєння або викликати грип.
Щодо коронавируса COVID-19 поки достеменно невідомо, як довго вірус SARS−CoV−2, що викликає хворобу, живе на поверхнях. Але, ймовірно, він веде себе, як і інші коронавіруси. Тобто може жити від кількох годин до кількох днів − все залежить від температури і вологості.
Наприклад, вірус, що викликав спалах SARS−CoV в 2002−2003 роках витримував три доби на пористих поверхнях, таких як картон або тканину, стільки ж на металі, і близько 60−96 годин на пластиці і склі.
Як зробити свій телефон безпечним
Поменше користуйтеся гаджетами в громадському транспорті: торкаючись поручнів, ви переносите патогени на поверхню свого смартфона.
Очищайте смартфон тканиною з мікрофібри, водою і милом. Виробники радять змочити тканину в воді з милом і дуже акуратно протерти поверхні, вимкнувши попередньо телефон.
Можна використовувати спиртовмісні дезінфектори, спреї або серветки на основі ізопропілового спирту. Але при цьому ви ризикуєте пошкодити телефон.
Приготуйте розчин для очищення: 60% води і 40% спирту. Цим засобом можна обробити поверхні, а потім витерти сухою ганчіркою.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook