Науковці б’ють на сполох через видачу чималої кількості земель Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» під мисливські угіддя, – повідомляє “Волинська правда”, з посиланням на “ВолиньPost”.
За словами науковців, може розпочатися надмірне втручання людини в існування унікальних видів та цілих систем, яких не знайти більше ніде на території України.
Про це під час прес-конференції 27 квітня повідомив начальник відділу науково-дослідної роботи Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Степан Штокало.
Парк знаходиться на стику природних зон українського полісся та Волинської височини. Цей фактор обумовив наявність великої кількості видів-реліктів льодовикового періоду та видів-ендеміків, які не зустрінеш більше ніде в Україні.
В «Зеленій книзі України» виділені рослинні території зеленомохових соснових лісів, асоціації дубового ліску, асоціації дубово-грабових лісів тощо. Окрім того, на території парку виділені водні угрупування латаття білого та латаття білосніжного, яких не зустрінеш більше ніде в Україні. Проте ці території також віддали для здійснення мисливського господарства.
Окрім того, на виділених територіях – бази насіннєвих ділянок дуба звичайного, сосни звичайної тощо. На території розміщені деревостани віком понад 200 років. На площі знаходиться 239 видів, близько третини з яких – в зелені книзі, 25 – у Червоній книзі України.
Також тут зафіксовано 24 регіонально рідкісні види. Йдеться й про те, що пуща знаходиться на перехресті міграційних шляхів чималої кількості представників орнітофауни. На території пущі є 13 видів рідкісних орхідей, лілії лісової, берези низької, – ці рослин охороняють міжнародними конвенціями.
На території також зафіксовані рисі, гніздування чорного лелеки, горностай, видра тощо. Зрештою, територія має серйозний науково-рекреаційний потенціал, закладені площі для обліку видів, занесених до Червоної книги, тож унікальність території важко переоцінити. Він зафіксований і в дослідженнях Академії наук України.
Проте, на переконання представників управління лісового і мисливського господарства, мисливські угіддя не означають, що там вестимуть полювання. Адже поняття мисливське господарство передбачає й відтворення та збереження видів.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook