МЗС України висловило протест послу Польщі в Україні Яну Пєклу через проект нового польського паспорта, на сторінках якого планують зображувати польські військові поховання у Львові. Про це повідомляє сайт МЗС України.
Україна викликала в МЗС посла Польщі Яна Пєкло й вручила йому ноту протесту в зв’язку з планами польської влади розмістити на сторінках нового польського паспорта зображення каплиці-ротонди, розташованої у Львові.
У повідомленні зазначається, що йдеться, власне, про зображення польських військових поховань на території Личаківського кладовища у Львові. Вручена польському послу нота містила рішучий протест офіційного Києва щодо намірів міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі у цьому питанні. «Україна розглядає такі наміри як недружній крок, який негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства», – наголошується в повідомленні українського МЗС.
В українському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що оцінка історичних подій – справа істориків. «Україна виступає проти політизації окремих історичних фактів, які шкодили б розвитку взаємовигідного стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща», – наголошується в повідомленні міністерства.
Польща вирішила випустити нові паспорти в 2018 році на честь сторіччя незалежності. На сайті проекту з оновлення дизайну польського паспорта сказано, що на його сторінках будуть зображені місця, особистості і символи, пов’язані з історією країни. Яке саме зображення з’явиться на обкладинці, вирішуватимуть громадяни Польщі за допомогою інтернет-голосування.
Всього на вибір представлено 13 тем, у тому числі й зображення каплиці, яка стоїть на кладовищі захисників Львова. Там поховані поляки, які загинули під час польсько-української війни 1918-1919 років. У Польщі їх називають «львівськими орлятами».
«ВП» нагадує, що Цвинтар орлят, саме так названо молодих польських учасників війни за Львів, у міжвоєнний період став величезним пантеоном, символізував перемогу поляків над українцями.Стає зрозумілим те, чому цвинтар відкрито щойно у 2005 році. Учасники офіційної церемонії тоді говорили про великий жест поєднання між поляками та українцями. Президент Польщі Александер Кваснєвський згадав заклик Тараса Шевченка, що його український поет адресував західним сусідам – «відбудувати тихий рай».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook