Любомльська міська ОТГ одна з 10 українських громад, що отримали найвищі оцінки під час конкурсного відбору на участь у проекті «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст». Про це повідомляє консультант з комунікацій Асоціації міст України Тамара Зубенко.
Асоціація містУкраїни в рамках проекту, що реалізується АМУ спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом, на конкурсних засадах відібрала 10 територіальних громад споміж 61заявки з 22 областей.
До речі, загалом на конкурс подавали 76 заявок, але 15 із них не відповідали умовам конкурсу і їх зняли з розгляду.
Найвищі оцінки отримали та, відповідно, стали учасниками Проекту такі ОТГ: Любомльська міська Волинської, Красилівська міська Хмельницької, Коростишівська міська Житомирської, Новоселицька міська Чернівецької, Жашківська міська Черкаської, Бучанська міська Київської, Снігурівська міська Миколаївської, Ічнянська міська Чернігівської, Тростянецька міська Сумської та Верхньодніпровська міська Дніпропетровської областей.
Робота з реалізації Проекту розпочнеться цьогоріч у жовтні після завершення конкурсного відбору кваліфікованих експертів, що спеціалізуються на розробці стратегічних та програмних документів. Для громад-конкурсанток це буде безкоштовно.
Проектом передбачає сприяння у розробці стратегічних та програмних документів територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ. Це цілий комплекс практичних заходів, результатом яких стане розроблення проектів стратегій розвитку територіальних громад, планів заходів із їх реалізації та відповідних систем моніторингу.
Наразі, це важливий напрям у діяльності та розвитку територіальних громад, адже якісна планувальна документація – основа для розвитку територій та сприяє підвищенню їх конкурентоспроможності, залученню додаткових ресурсів, зокрема, інвестицій.
Для участі у Проекті запрошували територіальні громади міст, які:
– мають чисельність населення, що не перевищує 50 тисяч осіб, в тому числі є міськими об’єднаними територіальними громадами, або громадами, до яких приєдналися суміжні сільські, селищні територіальні громади;
– мають бажання підготувати, затвердити та впровадити відповідну стратегію розвитку територіальної громади та мають можливість створити робочу групу з підтримки розробки стратегії розвитку;
– не мають актуальної стратегії розвитку;
– не є учасниками проектів із розроблення стратегічних та програмних документів, що впроваджуються іншими програмами і проектами міжнародної технічної допомоги.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook