Реалізація освітньої реформи, функціонування нової української школи та поточні питання навчально-виховного процесу обговорили сьогодні, 29 серпня, учасники конференції педагогічних працівників освітніх закладів міста Луцька.
Участь у конференції взяли педагогічні працівники загальноосвітніх шкіл, ДНЗ, міських закладів професійно-технічної освіти та установ позашкілля.
Як зауважила начальник управління освіти Луцькради Зіновія Лещенко, головним завданням нового 2018-2019 навчального року є реалізація освітньої реформи в контексті успішного функціонування нової української школи. У повній мірі ця нова освітня концепція розпочне втілюватися у життя вже з 1-х класів цьогорічного навчального року. До слова, 1 вересня навчання у ЗОШ міста Луцька розпочнуть 3159 першокласників.
«Я хочу зауважити, що усі педагоги, які навчатимуть дітей у перших класах, пройшли необхідні тренінги і навчання та отримали відповідні сертифікати для того, щоби мати можливість працювати у перших класах», – повідомила Зіновія Лещенко.
Як зауважила головний освітянин Луцька, одним із пріоритетних завдань нової української школи є формування в учнів компетентностей необхідних для успішної самореалізації в суспільстві. «Не знання заради знань, а вміння використовувати знання у житті – таким має бути принцип освіти», – наголосила Зіновія Лещенко. Також навчально-виховний процес має відбуватися за принципом педагогічного партнерства – співпраці вчителя і учня у процесі викладання та засвоєння навчального матеріалу. Як наголосила Зіновія Лещенко, вагоме місце у навчально-виховному процесі має займати і формування у зростаючого покоління моральних та суспільних цінностей та профілактика насильства та інших негативних явищ.
Стосовно поточних питань початку нового навчального року, Зіновія Лещенко повідомила, що в усіх навчальних закладах Луцька були проведені ремонтні роботи. Зокрема, на ремонт освітніх закладів міста Луцька цьогоріч було спрямовано 10 мільйонів 735 тисяч 978 гривень.
Аналізуючи підсумки минулого 2017-2018 навчального року, Зіновія Лещенко зауважила, що 126 цьогорічних випускників отримали золоті та срібні медалі, високими були і результати, здобуті учнями луцьких шкіл під час предметних олімпіад.
Враховуючи кошти освітньої субвенції та кошти з луцького міського бюджету, на зарплату педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл було спрямовано більше 352 мільйонів гривень, а на зарплату працівникам ДНЗ – більше 165 мільйонів гривень.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook