Зустріч відбулася 5 вересня у мистецькому салоні «Артист» напередодні Дня українського кіно.
«Гетьман» – український історико-драматичний фільм,знятий Валерієм Ямбурським за однойменним романом Віктора Веретенникова,розповідає про діяльність гетьмана Богдана Хмельницького і його трагічну любов до молодої польки Гелени Чаплинської. У прокат стрічка вийшла 29 жовтня 2015 року. Поряд з відомими акторами,які уже мають чималий досвід кінозйомок (Костянтин Лінартович – роль Хмельницького),запросили в акторський склад і чимало початківців.
Станіслав Лозовський і Ніна Ніколаєва – провідні актори Рівненського облмуздрамтеатру,які зовсім випадково потрапили у кіно,але відкривши для себе цей світ,продовжують не тільки зніматисЯ,але й знімати,поки – короткометражки.
«В Україні працюють кастинг -директори,асистенти режисерів,працівники телеканалів,кінокомпаній,які для нових фільмів шукають акторів,- розповідає Станіслав Лозовський. – А оскільки,кіно у нас знімають більше,і це дуже тішить,то уже київських кіноакторів їм не вистачає,тому шукають на периферії,в обласних театрах. Саме так я і попав у велике кіно».
Стас грає сина Богдана Хмельницького Тиміша у фільмі «Гетьман». А втілити цей образ на екрані йому допоміг театральний досвід. Адже роль саме цього історичного персонажа Лозовський виконував і у виставі за твором Ліни Костенко «Берестечко».
«Для мене,як для актриси театру було дуже цікаво побачити залаштунки справжнього кіно процесу ,познайомитися з метрами. Хоч моя роль епізодична (граю наложницю),але це великий досвід. – розповідає Ніна Ніколаєва. – У моїй кінокар’єрі (якщо так можна сказати) уже є декілька ролей у серіалах. Пробувала себе і в ролі сценариста та оператора,коли знімала соціальний ролик. А ще ми зі Станаславом зробили відео до пісні про музей. Самі співали,знімали і знімалися».
Гості цікаво розповідали про кіно,про цікаві і кумедні моменти зйомок,демонстрували уривки з «Гетьмана». А ще показували свої власні кіно роботи,які дуже сподобалися гостям зустрічі.
Також пояснили,чому цей фільм не можуть подивитись українці. Бо й справді майже рік минув з дня прем’єри кінострічки,а подивилася її дуже мала кількість людей. Ось,приміром,для лучан її демонстрували лише тиждень,в той час,як голлівудські фільми – півмісяця. На День Незалежності країни телеканал «Інтер» виділив для «Гетьмана» ефірний час після 12 ночі. Враховуючи ще й те,що телеверсія складається з 4 серій,то,мабуть,подивитися сучасну українську стрічку змогли одиниці. В Інтернеті фільм теж доведеться шукати довгенько. Тому ті,хто прийшов на зустріч з акторами,в першу чергу цікавилися: то для кого ж робиться українське кіно?
Станіслав Лозовський прояснив ситуацію: «Фільм «Гетьман» – це повністю комерційний проект. Один з бізнесменів з Дніпра виділив на нього гроші,сам написав сценарій і навіть зіграв одну з ролей. Фільм знімали з великими потугами – 5 режисерів помінялося,нам,акторам,казали ,щоб приїздили на знімальний майданчик,то відкладали зйомки. Але в результаті вийшла чудова історична стрічка,яку презентували на Одеському кінофестивалі і на «Берлінале». А масове тиражування,певно,не цікавить замовника».
Щоб познайомити лучан з фільмом,рівненські гості презентували першу серію кінострічки «Гетьман».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook