Як провести свій вільний час в селі? Це питання часто ставить перед собою сільська молодь. Над цим питанням задумалась і «Волинська правда» й вирішила дослідити, чим займається у сучасному волинському селі молодь та як відпочиває. Завітали до села Старий Чорторийськ, що на Маневиччині.
Село – це завжди свіже повітря, ліс, річка, спорт, природа… Для молодого покоління – це хороші місця для проведення часу з близькими та рідними.
«Але ж не щодня тобі ходити на природу, не щодня вибиратися до лісу, та й на річку набридає ходити», – стверджує 18-річна Юлія.
І справді, виникає тоді питання, а що ж робити? Куди можна піти? І взагалі, куди дітися молодим людям в селі?
Ввечері у селі працює лише бар із багатим вибором спиртних напоїв, у вихідні – клуб, де крутять дискотеку. Молодь спочатку відвідує бар, бо без чарочки танцювати ж не будуть. Тут зустріти можна більшу половину знайомих, адже податися більш нема куди. Зібравшись хорошою компанією за гамірним столом, всі прямують до клубу на дискотеку. Хтось, щоб потанцювати, а хтось – подивитися, як танцюють. Картина досить цікава… Зрештою, такий відпочинок мають тільки по вихідних. А що робити в інші дні?
«Якби в селі кіно було!» – мріє Святослав, 17 років.
Частина молоді шукає розваг в Інтернеті, проте в деяких селах існують проблеми з мережевим покриттям. В таких випадках молоді люди є не настільки залежними від «всемогутнього монстра».
Менша частина читає книги, дехто прямує на тихе полювання, рибу, а хтось займається на стадіоні поруч з тими, що запаслися пивом і прийшли ж сюди, щоб поговорити про проблеми, яки наболіли.
Пригадалося, як наші бабусі розповідали про сільські вечорниці, де дівчата та парубки разом готували вареники, співали пісень, розважалися. І все це відбувалося без чарки. На запитання, чому обов’язково потрібно випити, звучить відповідь іншим запитанням: а що ж робити?
А чому б не взяти активну участь у сучасних вечорницях, драматичних гуртках, фольклорних студіях, відвідати вечори поезії (тим більше, що є молоді таланти, які пишуть вірші), відвідувати майстерні умільців, спортивних секціях. Саме це сприяло б розвитку талантів, підвищенню культурного рейтингу села, інтелектуальному збагаченню дівчат та хлопців.
Молодь – майбутнє держави, показник розвитку суспільства. Лячно навіть подумати, яким воно буде через 10-15 років, якщо не зміниться ситуація із зайнятістю молодих людей, залученням їх до корисної справи та культури.
Скласти конкуренцію закладам, які містять спиртні напої можуть тільки культурно-спортивні заходи. Саме їх розвитку маємо приділяти належну увагу, якщо не хочемо стати нацією, що деградує.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook