Кримські льотчики базуватимуться у Луцьку - Волинь.Правда
Показати всі

Кримські льотчики базуватимуться у Луцьку

Військовій частині у Луцьку бути, – так запевнив заступник командувача Повітряних сил Збройних Сил України Аркадій Вашутін під час службової наради щодо передислокації військової частини А 0959 на Волинь, – пише «Волинська правда» за інформацією відділу інформаційної політики облдержадміністрації.

Це вже третя нарада щодо цього питання. Позаяк далі розміщення на території фондів військового містечка № 71, що в Луцьку, військової частини А 0959, розбудови інфраструктури зазначеного містечка та цивільного аеропорту, а також забудови житловими будинками вивільненого військового містечка № 51 порушуватимуть у Міністерстві оборони України, Кабінеті Міністрів та Адміністрації Президента України.

Відтак, голова волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик наголосив на необхідності розглянути питання соціальної складової переміщення військової частини. Йдеться про працевлаштування членів родин військовослужбовців та надання можливості їхнім дітям продовжувати навчання у дошкільних, шкільних або вищих освітніх закладах, а також вирішення житлових питань. Крім цього, Володимир Гунчик запропонував заслухати представників бізнес-структур, котрі потенційно займатимуться будівництвом житла на території колишніх військових містечок.

Полковник Повітряних сил ЗСУ, народний депутат України Юлій Мамчур, який у 2014-му році був командиром Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування «Південь», лобіює питання збереження колишньої 204-ї бригади, якою йому випала честь командувати.

Тож, під час наради народний депутат коротко розповів про те, що проблема місця перебування зазначеної бригади виникла після її вимушеного переміщення з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим приблизно на початку травня 2014 року.

«На першому етапі планувалося вирішити це питання шляхом передислокації частини до Дніпропетровська, нині – Дніпро. Однак, у силу деяких причин ми не змогли цього реалізувати», – зауважив Юлій Мамчур.

Як з’ясувалося, пропозицій щодо потенційних місць дислокації бригади було безліч. Одна з них – переміщення до обласного центру Волині, де є військовий аеродром.До слова, в 2014-му році, як і зараз, летовище перебувало в доброму стані й активно експлуатувалося.

«Поспілкувавшись із місцевими органами влади таголовами обласних адміністрацій, можу сказати, що найбільш конструктивно та відповідально до наших прохань поставилися на Волині, – продовжив Юлій Валерійович. – Тому вдячний Володимиру Петровичу за такий кваліфікований підхід та уважність до найдрібніших деталей».

Відзначив народний депутат і той факт, що місцеві бізнесмени мають власні пропозиції щодо того, як найкраще вирішити питання щодо забезпечення житлом військовослужбовців. Позаяку інших регіонах України нічого подібного не було запропоновано.

По тому, учасники наради прискіпливо обговорили, які кроки зроблені, аби бригада могла повністю передислокуватися  на Волинь, та яких іще заходів слід ужити.

На завершення ж заходу Володимир Гунчик підкреслив:

«Ця нарада – остання перед прийняттям рішень у Кабінеті Міністрів України. Відтак, нам слід чітко розуміти зобов’язання кожної сторони, абив рамках підготовки змін до Державного бюджету 2017 року за допомогою народних депутатів ми мали змогу внести зміни до головного фінансового документу країни, а відтак – визначитися з бюджетними призначенням на розбудову військового містечка».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar лучанин сказав:

    Як завжди. Це по військовому називається: ППР. Посиділи,попизділи і _РОЗІЙШЛИСЬ!!!