Коти та лиси найбільше передають сказ на Волині - Волинь.Правда

Коти та лиси найбільше передають сказ на Волині

Показати всі

Коти та лиси найбільше передають сказ на Волині

Сьогодні світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби проти сказу. Сказ зустрічається на всіх континентах світу, за винятком Австралії. Незважаючи на значні успіхи сучасної медицини — сказ досі є невиліковною хворобою, що закінчується смертю. Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр.

В людини хвороба часто носить назву гідрофобії (через розвиток симптомів, коли у хворого розвивається боязнь води, руху повітря, світла чи будь-яких рухів).

Запобіжним заходом при загрозі розвитку сказу є проведення антирабічних профілактичних щеплень.

Стан захворюваності сказом серед тварин на Волині засвідчує напруженість епізоотичної ситуації в області. Так, цьогоріч лабораторно сказ вже підтверджено у 40 тварин, з яких 47% становлять лиси, 27,5% — коти, 20% — собаки. Найбільше уражених сказом тварин зареєстровано у В.Волинському та Горохівському районах (по 5 випадків); по 3 випадки сказу виявлялось в Ківерцівському, Ковельському, Луцькому, Любомльському, Любешівському та Ратнівському районах.

На протязі останніх 3 років на території Волинської області зареєстровано 124 випадки сказу серед тварин, при чому з тенденцією до зростання захворюваності: 2014р.-34 випадки; 2015р. -53; 2016р.- 67випадків. В більшості випадків сказ підтверджено серед диких тварин (рижі лисиці до 40%); серед свійських тварин небезпеку становлять коти  (майже 37% уражень) та  собаки (до 12%). В одиничних випадках підтверджено сказ серед інших тварин: ВРХ, єноти та інші свійські тварини.

Сказ і досі є нагальною проблемою в Україні, щороку забираючи життя до 10 людей. На Волині, після 30-ти річної перерви у 2014 році зареєстровано сказ у дитини з Ківерцівського району. Причиною розвитку хвороби став укус невідомою собакою на території дошкільного закладу.

Враховуючи зазначене, лікарі обласного лабораторного центру застерігають про небезпеку контактів з підозрілими тваринами, надто дикими чи бродячими. Особливе застереження дітям: ні в якому разі не підходити до таких тварин, не годувати, не гладити їх.

З настанням холодів бродячі тварини підходять ближче до житла людини,  зростає ймовірність такого контакту.

Тому, при контакті з невідомою твариною чи з тваринами, у яких підтверджено сказ лабораторно, при укусі (ослизненні шкіри) – негайно звернутись до медичної установи за місцем проживання для вирішення питання необхідності подальшого курсу антирабічного лікування.

Вкрай важливо на місцях проводити імунізацію проти сказу всім домашнім тваринам, а в разі зміни поведінки тварини – ізолювати її, не контактувати з нею та негайно звернутись до ветеринарів.

Тому, громадянам радять: завжди проводити щеплення своїм домашнім улюбленцям, а постраждалим від укусів тваринами — виконувати рекомендації лікарів та ні в якому разі не відмовлятись від щеплень.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook