Хто виховує твоє чадо? - Волинь.Правда
Показати всі

Хто виховує твоє чадо?

Чи не задумувались ви про те, що нас виховували згідно зі стандартами? Чи не здається вам, що все, що нам подобається, все що ми любимо – це заздалегідь сформовані образи зовсім інших людей? Про це і не тільки зараз поговоримо.

Муха-повторюха!

Ви бачили хоч раз, як дитина в ідеалі повторює поведінку дорослого? Ви сказали «ні»? Тоді Ви брехун. Так вже сталося, що ми народжуємось і вміємо самостійно, за великим рахунком, лише ковтати, дихати і спати. Цього вміння нас ніхто не вчить, а вже решту життєвих навичок здобуваємо в процесі життя.

Заручники стін та інтернету

Все починається з малого. Дошкільний вік та школа. Саме в цей період дитина виходить в соціум. Діти вбирають в себе сміття телебачення, мережі інтернет, а вже потім, відповідно, воно формує дитячий світогляд. Погодьтесь, що і ваша дитина частенько «юзає» гаджет чи дивиться ролики своїх кумирів. Вже в ранньому віці діти масово копіюють запозичені образи, стараються виглядати як хтось.

Зараз ні для кого не новина, що дитина може обрати не «поганяти» м’ячик з сусідніми хлопчаками, а «порубатися в ігрушку». Через масове божевілля у використанні соцмереж та вільного доступу до баків з інформаційним сміттям дитина стає самотньою та замкнутою.

Через кілька років ваша дитина – підліток. Наразі актуальним стало питання виділення серед однолітків способом фарбування волосся або тату. Думаю, помічали, що саме так виглядають головні герої прем’єр, які діти переглядають в кінотеатрах. Можливо, зв’язку і немає, але будьмо реалістами. Подорослішав – порозумнішав. З лозунгом «моє життя – роблю що хочу» нерідко стараються виділитись і дорослі.

Почни з себе

Кожен з нас хоче керувати іншими, бо якщо ти керуєш – ти зверху, а якщо зверху – значить можеш змусити думати когось, як тобі потрібно. Недарма існують цілі розділи науки про те, як керувати людьми, як змусити думати як всі, боротися за своє вигадане місце в суспільстві. Хочеш змінити світ – почни з себе.

Всім відомий факт неприйнятності людей, які не хочуть бути як всі, «тих, хто проти нас». Тому дитина з малих літ старається відповідати своїм товаришам, боючись втратити компанію, втратити дружбу з однолітками і бути тим, хто сидить за партою сам. Постає вибір: або ти з усіма і такий як всі, або сам і унікальний. Як правило, діти ставлять пріоритет саме на перший з пунктів.

Вищі навчальні заклади, робота, сім’я, подальше оточення – не є винятками. Усе що людина бачить, переживає, думає – усе робить свій внесок в бачення ситуацій, у вирішення тих чи тих питань людиною.

Тож не варто думати, що можете зробити неправильний вибір. Якщо Ви так вчинили – так правильно. Бо тільки Ви знаєте, як жити правильно. Вчіть своїх дітей і вчіться в них самі. Частіше наші дітлахи можуть нас навчити значно більшому, ніж ми їх.

Отож, стараймося виховувати в собі особистість і виділятись серед інших знаннями, книжкою, відсутністю шкідливих звичок, даючи правильний приклад іншим, що буде популярним і через тисячоліття.

Роздумуючи над своїми даремними освітніми роками, Саша Кольцова у львівському виданні підсумувала, чому потрібно вчити людей: «8 годин сну, спорт, знайти справу до душі і більше формувати свою самооцінку реальними справами, менше солодкого і хліба, менше соцмереж, більше мистецтва, гарні книги, свобода інших починається там, де закінчується твоя і навпаки, навпаки теж, більше часу на свіжому повітрі, з’ясувати все з батьками і відчепитись від них, вчасно до лікаря і психолога, не робити партнера тотально відповідальним за своє щастя, бути не злим і працьовитим — вигідно, постійно вчитись, не боятись помилятись і йти далі, наркотики та самоприниження — марнування часу… і все, у вас все буде більш-менш добре».

Олеся Нижник

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Віктор сказав:

    Хоча, звісно, кожен вчиться на основі власних набитих гуль. І не факт, що ці уроки будуть засвоєні. Зрештою, пригадаймо Арістотеля-мудреця, чия мудрість не витримала іспиту жіночою красою. Звісно, епоха, час творить своїх бранців. На зміну культу грошей прийшла тенденція масової втечі від життя у віртуал. І нема на те ради.
    А проблема виховання дитини завше була доленосною. Тож спасибі за текст.