Хто сяде у крісло Лутковської? - Волинь.Правда
Показати всі

Хто сяде у крісло Лутковської?

Повноваження Валерії Лутковської, яка виконує обов’язки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини уповноваженого з 2012 року, закінчилися 27 квітня. Хто має  шанс сісти в її крісло? Про це йдеться в аналітичній розвідці «У своєму праві: хто замінить Валерію Лутковську на посаді омбудсмена» видання «РБК-Україна». Повідомляє «Волинська правда».

Стало відомо, що «Народний фронт» пропонує кандидатуру Людмили Денісової, голови комітету з питань соцполітики. Нагадаємо, що до того вона двічі очолювала міністерство соціальної політики – при Тимошенко та Яценюку. За версією «РБК-Україна», «з призначенням Денісової  «НФ» візьме під повний контроль процес вирішення юридичних питань у державі: прибічники Яценюка вже очолюють МВС, Мінюст. Пост омбудсмена, теоретично, надає можливості, прикрити ймовірні факти зловживання правоохоронцями своїми повноваженнями, або закрити очі на те, що відбувається в українських тюрмах, які знаходяться у сфері відповідальності Мін’юсту».

В той же час, у кулуарах Ради на посаду омбудсмена обговорюють кандидатуру  ще однієї  відомої жінки – першого віце-спікера Ірини Геращенко.  А  за словами заступника голови фракції РПЛ Андрія Лозового, близько 90 підписів уже є за їхнього кандидата – адвоката Андрія Мамалигу: «Ми висунули його на омбудсмена. Фактично, ми зібрали вже підписи. Андрій Мамалига – ветеран війни в Афганістані, ветеран російсько-української війни».

За інформацією «РБК-Україна», Валерія Лутковська не має наміру повторно висувати свою кандидатуру на пост омбудсмена, їй вже запропонували співпрацю з однією з міжнародних правозахисних організацій і вона це запрошення прийняла. Уже найближчим часом Лутковська хоче прозвітувати перед парламентськими фракціям та правозахисними організаціями – обговорити ситуацію з правами людини, що склалася за останні п’ять років. «Вона має багато успіхів. Але справедливо дорікають, що її не чути в тих випадках, коли це було необхідно. Скажімо, вона промовчала, коли ухвалили закони від 16 січня 2014 року. Омбудсмен мав сказати, що ці закони не можна ухвалювати… Вона взагалі не дуже публічна і більше спрямована на вирішення конкретних справ у конкретних випадках. Її публічної позиції по проблемах в галузі прав людини під час режиму Януковича взагалі майже не було», – пояснює директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

«ВП» нагадує, що сам правозахисник відмовився боротися за посаду, не зважаючи на те, що пропозиції підтримати його кандидатуру надходили від коаліційних фракцій.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook