Хто лідер майбутніх президентських перегонів? - Волинь.Правда

Хто лідер майбутніх президентських перегонів?

Показати всі

Хто лідер майбутніх президентських перегонів?

Політолог Володимир Фесенко, керівник Центру політичного аналізу «Пента», на сайті підбив підсумки весняно-літнього сезону 2017року. Він переконаний, що з закінченням шостої сесії ВР завершився і весняно-літній сезон.  «Літні політичні канікули фактично починаються в середині липня після закінчення весняної парламентської сесії і тривають до 24 серпня, Дня Незалежності України, коли більша частина політичного бомонду повертається до столиці», – переконаний політолог.

Підбиваючи підсумки на сайті «Української правди» політичного сезону, Володимир Фесенко не оминув і так званих  рейтингових  тенденцій.  Зокрема, зазначає він,  у контексті   «президентських рейтингів лідери ті ж самі – Президент Петро Порошенко та керівник «Батьківщини» Юлія Тимошенко. За даними одних опитувань,  очолює Юлія Тимошенко, інших – Петро Порошенко. Президентський рейтинг діючого Глави Української держави за останній рік (з червня 2016 року) відносно стабілізувався і коливається  в рамках статистичної помилки (за даними опитувань соцгрупи «Рейтинг»). Схожа ситуація і  в Юлії Тимошенко».

Володимир Фесенко переконаний, що, зважаючи на тенденції, з вище названими  двома лідерами  «можуть поборотися за вихід у другий тур президентських виборів також Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Олег Ляшко та Анатолій Гриценко (за даними деяких опитувань)».

У порівнянні з початком з початком  2016 року, «в  півтора рази знизився президентський рейтинг мера  Львова Андрія Садового (за даними опитувань соцгрупи «Рейтинг»). Правда, пік падіння його рейтингів був у вересні минулого року (за тим ж даними). Очевидно, що це рейтингове падіння Андрія Садового пов’язано зі сміттєвою  кризою  у Львові та скандалом навколо неї. З істотним відставанням від фаворитів президентської гонки, але і з помітним відривом від аутсайдерів фіксується президентський рейтинг Олега Тягнибока».

Загалом, на думку Фесенка, «на електронні рейтинги дуже сильно впливає високий рівень недовіри до всіх політиків, як із  влади, так і з опозиції. Навіть  фаворити президентської гонки не виходять на рейтинговий рівень в 10% (від загальної кількості опитаних). Біля  20% опитаних не збираються брати участь у президентських виборах. При цьому слід врахувати, що значна кількість людей взагалі відмовляються брати участь у опитуваннях громадської думки, і, швидше за все, більшість із них не прийде на вибори».

За  неофіційними  оцінками соціологів активність виборців може знизитися навіть порівняно з виборами 2014 року. Таку версію Фесенко мотивує тим, що «18-19% респондентів (за даними різних опитувань) не визначилися в своїх симпатіях. Кожен десятий респондент готовий голосувати за іншого кандидата (яких немає в списку, запропонованому соціологами)».

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook