Ще один рік і волинське місто залізничників відсвяткує півтисячолітній ювілей. А поки ж учора, 2 липня, у Ковелі відгриміло 499-річчя. Частина святкових подій потрапила в об’єктив «Волинської правди».
Святкувати у місті над Турією почали із прийому закордонних та українських делегацій із міст-партнерів. Адже на річницю до Ковеля приїхало чимало гостей. Зокрема, делегація з польських міст (Холма, Легіоново, Бжега Дольного, Ленчни, гміни Бабошево), Литви (Утена), Німеччини (Барзінгхаузен).
Українські міста-партнери теж приїхали на Волинь розділити радість свята із Ковелем. Тож радо вітали представників із Бучі (Київська область), Сміли (Черкаська область), селища міського типу Нікольського (Донецька область), а також Володимира-Волинського і Нововолинська. Волинський «владний бомонд» був представлений товариством голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, його заступника Сергія Кошарука, очільника Ковельської райдержадміністрації Віктором Козаком, колишніх міських голів та інших.
Градоначальник Ковеля Олег Кіндер не втомлювався посміхатися у відповідь на щирі слова та приймати подарунки. Насправді, пафосний та офіційний, на перший погляд прийом, тривав у дуже теплій та дружній атмосфері. Першим же традиційно слово взяв господар – мер міста Олег Кіндер.
«Ми довго думали, чи варто відзначати День міста у такий важкий час. Але думаємо, що не варто постійно посипати голову попелом та завжди говорити, що все погано і в нас є проблеми. Треба налаштуватися на вектор європейського міста, вектор його розбудови і загалом розбудови держави. Своїм досвідом ми показуємо, що це треба робити. Важливо, що місто розташоване на кордоні і відкриває дорогу до Європи всій Україні», – сказав він і подякував кожному присутньому за приділену у цей день увагу.
Свою прихильність небайдужому для ньому місту висловив і очільник області Володимир Гунчик. Він зауважив, що має у місті багато близьких людей. На його переконання, географічний центр Волині розвивається великим поступом, а історія усієї області нерозривно пов’язана з історією Ковеля. До того ж, Гунчик підтримав Кіндера у тому, що не варто жити лише тужливими думками про нестабільну ситуацію в Україні. Натомість, краще будувати надійний тил у мирній Україні.
«Наші захисники гинуть за свободу, честь і незалежність України. Сильною позицією Збройних Сил зараз відстоюється незалежність. Але, як відомо, перемогти можна, якщо є сильний тим. А сильний тил ми створюємо сьогодні на розбудові наших міст, на наший економіці, на бажанні не просто бути центром Європи, а країною, яка відчуває себе сильною, незалежною, яка є європейською, як всередині, так і навколо. Ковельчани, ваш вклад в розбудову Волині дуже великий. Маємо багато проектів, які будемо розвивати саме навколо міста і району», – звернувся голова ОДА до винуватців свята.
Далі ж вдячність за результативні партнерські відносини висловили Ковелю міський голова міста Буча Анатолій Федорук та заступник мера міста Сміла Людмила Осейко.
«15 років тому підписали угоду про співпрацю. Це дало нам можливість із селища надати статусу міста обласного значення. У той період було дуже важливо показувати співпрацю. І ми вдячні місту за неї», – сказав Анатолій Федорук, потиснувши руку Олегу Кіндеру.
Людмила Осейко ж зауважила, що в місто залізничників приїхала вперше: «Наше враження: це дуже зелене, дуже затишне, дуже гостинне містечко, яке приваблює до себе. Коли ходиш вуличками, у них хочеться розчинитися». Окрім того, гості привезли у подарунок великий коровай, прикрашений колоссям родючої землі Смілянщини.
Щоправда, найбільше позитиву присутні отримали від привітань гостей-іноземців. Адже майже усі вони підготували щирі привітання для Ковеля українською мовою. Як виявилося, декого із представників іноземних делегацій пов’язує із містом дещо більше, ніж ділові взаємини.
Для прикладу, Вуйт гміни Бабошево Томаш Собєцкі, розповідаючи про успішні результати співпраці із Ковелем, зізнався, що найбільший успіх – його одруження із ковельчанкою та міцна українсько-польська сім’я, яку вони створили. Він зауважив, що Ковель тепер – дуже важливе місто. Як для його гміни, так і для його родини.
«Рік тому підписали договір про співпрацю. Минулого року подарували 10 комп’ютерів місцевим школам. Цьогоріч футбольна команда дівчат з гміни Бабошево приїздить до Ковеля на тренування. Маю надію, що наша співпраця буде плідною. Однак виявилося, що найкращий результат співпраці – це те, що я взяв за дружину ковельчанку. Тому я часто буваю в Ковелі, бачу, як це місто змінюється, ви йдете у правильному напрямку», – додав він і подарував очільнику Ковеля сувенір у вигляді шаблі.
Вітальними словами просто таки «засипали» Ковель і інші гості, радіючи, насамперед, з приводу безвізового режиму та запрошуючи ковельчан в гості.
Натомість, без офіціозу, але із неймовірною енергетикою та запалом продовжили святкування на центральній площі Героїв Майдану. Розпочали ж зі змагання з силових видів спорту. Цікаво, що у «сильних» турнірах брали участь не лише чоловіки, але й представниці прекрасної половини людства. Не цуралися дівчата навіть жиму лежачи.
Глядачі ж теж мали змогу помірятися силою у конкурсах, у перервах насолоджуючись номерами танцювальних колективів.
У парку ж панувала атмосфера нестримних розваг та веселощів. Незважаючи на хмарну погоду, зелена барва парку поєдналася з безліччю кольорів різноманітних атракціонів, повітряних кульок та святкового вбрання ковельчан.
Особливого ж драйву та ритму Дню міста задала концертна програма «Ковель – рідне місто моє!», яка тривала уже надвечір. Окрім місцевих колективів, «запалювали» публіку відомий в Україні гурт «Антитіла», а також Олег Скрипка у супроводі Національного оркестру народних інструментів (НАОНІ). До слова, виступи відомих музикантів були подарунком усім ковельчанам та гостям міста від нардепа Степана Івахіва.
Просто хороший концерт поміж рідних людей! Всім бажаємо здоров'я і добра! #антитіла #antytila #антитела #ковель
Posted by Antytila / Антитіла on Sunday, July 2, 2017
Іванна РУДИШИН
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook