Голос народу: що лучани думають про перенесення святкування Дня міста - Волинь.Правда

Голос народу: що лучани думають про перенесення святкування Дня міста

Показати всі

Голос народу: що лучани думають про перенесення святкування Дня міста

Більшість лучан вже звикли, що їхнє рідне місто «святкує» свій «День народження» практично в один день з Україною, адже День міста в Луцьку святкують напередодні Дня Незалежності – 23 серпня. Відтак, лучани та гості міста мали подвійне свято.

Проте, у рік святкування 933 Дня народження Луцька, в місті заговорили про перенесення свята. Ініціаторами такого «переїзду» Дня міста в календарі стали представники Волинської єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Священики звернулися з такою пропозицією до місцевої влади, навівши свої аргументи.

По-перше священики УПЦ КП вважають, що через збіг святкування Дня Незалежності та Дня міста, значимість свята міста нівелюється. По-друге, за словами духовенства, дата звичного святкування цих двох свят завжди співпадає з Успенським постом, який встановлений на згадку Успіння Богородиці та триває з 14 по 27 серпня включно. Третім аргументом духовенства був той факт, що влітку в місті мало людей, бо більшість лучан у відпустках, а у студентів – канікули. Тому, на думку волинських священиків, святкування варто перенести на такий день, коли б в Луцьку були всі в зборі.

Представники УПЦ КП запропонували зробити днем святкування 22 травня, (або дату наближену до цього дня, наприклад, третю неділю травня, – прим.авт.) зважаючи на те, що у цей день православні християни святкують день Миколи Чудотворця, якого жителі обласного центру Волині вважають покровителем свого міста.

Думки у депутатів Луцькради були різні: хтось підтримував таку ініціативу, хтось шукав аргументи, щоб залишити все «по-старому», але всі вони, ніби змовившись в один голос заявляли: «Потрібно питати в людей».

Тож, інтернет-видання «Волинська правда» вирішила «піти в народ» і запитати, що думають про перенесення святкування Дня міста «рядові лучани».

Галина, пенсіонер

«Хай би переносили, бо це ж релігійне свято, то хай би було. 24 серпня – це 24 серпня, а це релігійне свято, то хай би було День міста, так як Покрову зробили. І таке свято – День козацтва і релігійне»

Ольга, продавець сувенірів

«Я підтримую таку пропозицію, варто переносити. 22 травня – День святого Миколая, а він – покровитель нашого міста. Просто незручно, коли два свята поєднані»

Марія, пенсіонер

«Тож Миколая Чудотворця – 22 травня, тому я підтримую. Щодо великої кількості вихідних у травні, то можливо потрібно від деяких відмовитися на користь Дня міст, наприклад, відмінити святкування 1 травня»

Тетяна, мама в декратній відпустці

«Святий Миколай – покровитель нашого міста, то чому б не бути Дню міста сааме в цей день. Ми підтримуємо, нічого поганого в цьому немає»

Олена, мама в декретній відпустці

«Принципово казати «ні» не можу, нічого поганого в цьому немає»

Христина, мама в декретній відпустці

«24 серпня – для міста нічим не приурочений. Фінансово для міста напевно святкувати два свята – вигідніше, бо різні заходи, багато витрат. Нашій владі – вигідніше, але для міста і для лучан краще, щоб місто мало окремо своє свято»

Тетяна, представник сфери будівництва

«Краще залишити. Люди звикли святкувати День Незалежності і День міста, тому не варто розділяти ці свята, бо може доведеться робити ще один вихідний»

Олена та Роман

«Хай буде додаткове свято і ще один вихідний. Ми підтримуємо таку ініціативу»

Марія Коваль, офіс-менеджер

«На мою думку 24 серпня – День Незалежності і це також свято і День міста було б доречно теж святкувати в цей день. На мою думку перенесення не виправдано, бо люди звикли до певної дати, до подвійного свята»

Софія студентка факультету психології тасоціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

«Якщо чесно, то медаль має дві сторони. З одного боку добре святкувати День міста в рамках Дня Незалежності, це економічно вигідніше для міста – проводити два свята одночасно. З іншої сторони, для більшого пафосу, можливо було б цікавіше проводити святкування Дня міста 22 травня. Мені здається, що краще поєднувалися ці свята, коли б їх відзначали у форматі «2 в 1». В багатьох містах так роблять. І так, дуже багато людей обурюються великою кількістю вихідних, бо виходить, що в травні ніхто не працює, а тільки всі відпочивають. Потрібно щось робити»

Катерина і Марина, студентки

«Ми навіть не чули такого. Якщо чесно, то нам «паралельно». Ми як святкували 24 серпня, то можемо так само святкувати і 22 травня»

Валентина Миколаївна,  пенсіонер

«Мені здається, що варто залишити так, як було. Просто, старі традиції не потрібно забувати і відмовлятися від них. Якщо вже так святкували, то для чого змінювати?»

Владислава Жорняк, пресс-секретар ПриватБанку

«Яка різниця коли святкувати? Хіба це щось принципово змінює? Нічого не змінює. В нас немає такого дуже масштабного святкування, щоб приїжджали якісь відомі люди, то різниці немає, коли святкувати. З одного боку – прикольно, що святкування хочуть перенести, бо воно «накладається» на День Незалежності і не можна зрозуміти, що ти святкуєш. Якщо не буде додаткового вихідного, якщо зробити в третю неділю травня, то я «за»

Тетяна Полуектова

«В фінансовому плані вигідніше, коли свята «зливаються». Тому, лише з цієї точки зору я не підтримую перенесення святкування Дня міста»

Мелетій Горбач, пенсіонер

«Варто залишити так як є. Я так звик і мені не хочеться, щоб щось змінювали»

Микола, пенсіонер

«Якщо представники церкви вирішили, що так треба, то хай буде так. Тим більше, що святий Миколай – покровитель нашого міста»

Богдан Коваль, журналіст

«Я ніколи над цим не задумувався. Мені немає різниці, коли святкувати День міста. Для мене завжди було дивно, чого День Незалежності і День міста святкують в один день. А так буде просто додаткова можливість посвяткувати вийти в парк. А чому ні, додаткове свято, Єдине, що в травні і так багато свят, то не знаю, чи варто навантажувати травень. Можливо варто було б зробити в інший місяць, для прикладу в липні»

ВолодимирЛіщук, пенсіонер, Голова “Волинської асоціації інженерів у Волинській області

«Якщо люди звернулися люди, а інші не протестують, то хай влада порахується з думкою тих, які звернулися. А мені все одно»

Леонід Осауленко, пенсіонер

«Так уже ж є день, який визначений для святкування, то для чого його переносити? Я підтримую цю ініціативу 50 на 50. Будь яке перенесення вносить якесь «нерозбириху», але якщо представники Київського патріархату так вважають, то хай переносять»

     Підготував Андрій ПЕТРУШКО

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook