Екшн-2020 або Перший Новий рік у масках - Волинь.Правда

Екшн-2020 або Перший Новий рік у масках

Показати всі

Екшн-2020 або Перший Новий рік у масках

Настав час, коли усі користувачі мереж підводять підсумки року Щура, скидають найкращі фото, відеоспогади і дякують 2020 року за радісні моменти та досвід. «Цей рік був особливий для всіх», – зазвичай кажуть президенти у новорічну ніч з екранів телевізорів. Але цьогоріч він був справді особливо важким.

Зима принесла в Україну небезпечну інфекцію, яка швидко розповсюдилася, як паразит. Слово пандемія згодом звучало не лише з телевізорів, а й з домівок кожного українця. Всю весну ми просиділи вдома на жорсткому карантині, як миші (символічний рік). Країна зіткнулася з інфекцією, якій не могла протидіяти. Існують численні здогадки, звідки взявся коронавірус. Усі ми пам’ятаємо рік тому ситуацію в Ухані. І попри різноманітні факти зараження інфекцією перших людей від тварин, мережею шириться припущення про те, що він міг бути розробленим у лабораторних умовах. Чи справді за рубежем створили біологічну зброю, аби «почистити» планету (як би це жорстоко не звучало) зараз досліджують і заявляють чимало вчених.

Численні смерті, паніка, економічна криза – це не трейлер до страшного фільму, це реальність 2020 року. Українці вже звикли жити в заборонах, обходити їх та протистояти карантинному режиму. Коли спочатку в Україні за добу фіксували першу сотню хворих на COVID-19, усі масово закуплялися масками та антисептиками, обмежували себе у спілкуванні та з острахом спостерігали за ситуацією. Іронія в тому, що при 10 тисяч хворих за добу, ніхто не збирається закривати заклади, не ходити на роботу чи не їздити у транспорті. Уже втомилися або ж не бояться? Дійсно, кожен береже себе сам. Ймовірно, переважна більшість українців цим уже безсимптомно перехворіла, але факт лишається фактом – слово «локдаун» уже не має ні на кого впливу і мало хто бачить у цьому сенс.

Напрошується порівняння пандемії з зоною створення АТО на Сході. Спочатку це нікого не залишало байдужим – жахливі смерті, сльози, біль за кожного загиблого – зараз це вже стало буденністю для багатьох. Звично чути з новинних випусків про обстріли, адже це вже триває 6 років і кожен надіється, що новий рік принесе мир і хлопці живими повернуться додому.

Задуматися тільки, як пандемія змінила життя кожного. Карантин усіх змусив переосмислити деякі речі, розставив пріоритети. Новорічно-різдвяні свята зараз не здаються такими святковими. Але цей рік дійсно показав нам інше життя, ніби потрапили у гру на виживання. Колись про 2020 напишуть купу книг і знімуть фільми. Шкода, що у час таких технологій, у час запуску ракет у космос, найкращі науковці не можуть зупинити кількість смертей від інфекції. Це ще раз доводить цінність життя. Хтось вірить у коронавірус, хтось – ні, але люди помирають і єдине, що ми можемо зробити, це оберігати себе.

Згодом пандемія 2020 буде згадуватися в підручниках історії, як найбільша «чума» незалежної України. І мабуть, багато українців під бій курантів будуть загадувати одне й те ж бажання. Епідемія обов’язково закінчиться, але ми можемо поплатитися найціннішим – життям.

У Новому році  лишається побажати більше часу приділяти сім’ї і рідним і піклуватися про своє здоров’я. Таке відчуття, ніби 2020 – триллер і що буде в другій частині, дізнаємося уже через кілька днів. Сподіваюся, що рік Бика буде не дуже агресивним і дасть змогу відпочити від цього «екшну».

P.S. Усім 36,6 і смачного олів’є!

Злата Максимук

  buy over the counter medicines

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *