«Якщо виникла така ситуація з вугільною галузю,то чи варто зациклюватися лише на цій промисловості?” – з такими словами звернувся Ігор Палиця до мешканців шахтарського міста.
«Можливо,молоде покоління Нововолинська не виявлятиме бажання працювати на шахтах. Повинні бути інші робочі місця,де вони будуть працевлаштовані”,- каже голова облради .
З цим погоджується і міський голова Віктор Сапожніков. Він вважає,що до закриття шахт місто повинне бути готовим,але все повинно відбуватися цивілізовано і не провокувати соціальної напруги. Але,найперше – гарантія робочих місць. Тобто потрібно створювати альтернативу шахтарській праці. Багато чого в цьому плані в місті вже зроблено.
“Ми тут не байдужі і “байдиків” не б`ємо”,– амбітно заявляє Віктор Сапожніков.
Голові обласної ради Ігорю Палиці показали декілька порівняно нових підприємств. Вони були засновані в період з 2001 по 2005 роки,коли в місті діяла Зона пріорітетного розвитку. Інвестиції пожвавили ділове життя в Нововолинську.
Тут з’явилися і успішно функціонують сучасні підприємства–товариства з обмеженою відповідальністю “БРВ – Україна”,“Кроноспан УА” ,“Алюглас”,”Хан-Електробау”. Планувалося,що така зона діятиме на території Нововолинська 30 років. Однак,починаючи з 2005 року,пільги інвесторам не передбачаються у Законах про державний бюджет.
“Звісно,ми поєднуємо перспективи з будівництвом шахти №10,але й вона колись вичерпає свій ресурс. Інші підприємства та професії повинні тут бути. Нововолинськ залишається досі лідером з іноземних інвестицій в економіку на Волині з розрахунку на одного жителя. Проблема в тому,що Уряд має не зовсім об’єктивну позицію щодо економічних зон. Я готовий з цим посперечатися. В Польщі жодної економічної зони не закрили. В Білорусії також вони розвиваються та відкриваються індустріальні парки”,- розповідає Віктор Сапожніков.
Ігор Палиця планує відстояти в столиці відновлення вільної економічних зони для Нововолинська і від місцевої влади чекає економічних розрахунків .
” Якщо сьогодні інвестори йдуть до Білорусії,де це працює,то значить для них там створені нормальні умови. Вони відчувають,що держава про них дбає. Потрібно,щоб інвестори прийшли до нас і залишилися в нас. Для цього потрібно розібратися,які пільги вони хочуть,які податки мінімізувати. Я переконаний ,що коли ми це все вивчимо і будемо впевнені в своїй правоті,то через народних депутатів повернемо зону вільної торгівлі”,- зазначив Ігор Палиця.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook