Чому все більше українців хочуть покинути свою країну? - Волинь.Правда

Чому все більше українців хочуть покинути свою країну?

Показати всі

Чому все більше українців хочуть покинути свою країну?

Якщо найближчим часом Європа не прийде в Україну, тоді українцям доведеться поїхати в Європу. Так вважає Діана Френсіс, редактор канадського NationalPost, старший науковий співробітник AtlanticCouncil. Про це йдеться  у її публікації «Україна: поїхати не можна залишитися»  в «НВ».

Діана Френсіс констатує: «Українці продовжують «голосувати» ногами. Через песимістичні настрої вдома та активний рекрутинг Європи, кількість тих, хто покинув країну, зростає. Останні опитування показують, що 71% українців не поділяють політичний курс країни, а недовіра до політичних лідерів перекриває навіть цей показник».

За її інформацією, 81% опитаних повністю або частково не схвалюють дії президента Петра Порошенка; 73% відчувають те ж саме стосовно прем’єр-міністра Володимира Гройсмана; 88% так само ставляться до парламенту; і 77% – до судової системи. Причому, наголошує Френсіс, рівень невдоволення опитаних у віці 18-35 років ще вищий.

Опитування також засвідчило, що на наступних виборах проголосують менше 1/3 українців до 35 років. Водночас лише 20% вважають, що в Україні на них чекає гарне майбутнє.

Наслідком політичного  невдоволення (приблизно 77% українців різного віку переконані , що у молоді в країні  нема  майбутнього) стало зростання міграції: після того, як у липні 2017 року було прийнято безвізовий режим з ЄС, за даними Державної прикордонної служби України, 17,6 мільйона українців перетнули кордон.

Френсіс підкреслює: «З моменту проголошення незалежності в 1991 році, населення України скоротилося на 9,5 млн. осіб і тепер її чисельність становить 44 млн. Це майже 18% населення, з яких трудові мігранти становлять найбільшу частку».

При цьому, наголошує вона, « цифри продовжують рости. Наприклад, до Польщі, у 2016-2017 рр. виїхало майже стільки ж українців, скільки до Німеччини – сирійців. Інші країни Східної Європи теж кинулися заманювати українців: їм потрібні працівники та абітурієнти зі схожою культурою, які вміють важко працювати.

Від Прибалтики до Балкан: уряди запрошують українців мігрувати».Після Революції гідності 2014 року і війни з Росією кількість тих, хто залишив країну, зросла. З 2015 до 2017 року міграція збільшилася: 507 000 виїхало до Польщі; 147 000 – до Італії; 122 000 – у Чехію; 23 000 – у Сполучені Штати; і 365 000 – у Росію чи Білорусь через війну на Донбасі і в Криму.

За даними  Діани Френсіс, «в Європі також стали формуватися нові спільноти: приблизно 300 000 українців – в Італії, 45 000 – у Португалії, 100 000 – в Іспанії, і понад 2 мільйони – в Польщі».

Відтак вона нагадує, що низький рівень народжуваності в Україні – ще одна причина зниження чисельності населення (у 2016 році на кожного народженого – 1,5 померлих). Але при цьому, підкреслює  аналітик, причина депопуляції – передовсім у тому, що  «корупція витісняє людей, а Європа – затягує. І українці достатньо розумні, щоб зрозуміти: якщо Європа не прийде в Україну найближчим часом, тоді вони повинні вирушити до Європи».

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook