Чого чекати Волині від держскарбниці у 2018-му - Волинь.Правда
Показати всі

Чого чекати Волині від держскарбниці у 2018-му

Держбюджет України на 2018 рік цьогоріч ухвалили не «під ялинку вночі», а ще 7 грудня. В уряді його «охрестили» бюджетом економічного зростання й запевняють, що сформували на реалістичності доходів. Тож прогнозують, що ріст внутрішнього валового продукту наступного року становитиме 3%, тоді як цьогоріч цей показник – 2%.

Про основні та стратегічні показники держскарбниці на 2018 рік розповів журналістам зі всієї України Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Національного прес-клубу реформ «Децентралізація – підсумки та досягнення 2017-го, завдання на наступний рік», що днями організувала у столиці Асоціація міст України.

«Третій рік поспіль ми впроваджуємо децентралізацію і маємо непогані результати. Але говорити про те, що досягли цілковитого успіху, звісно, поки не варто», – розпочав свій виступ очільник українського уряду і додав, що децентралізація – пріоритет 2018-го.

Далі ж Гройсман повідомив, що наступного року очікують 9% зниження інфляції (у поточному році – 11,2%), а також ріст експорту на 10% (55,7 мільярдів доларів).

Представляючи пріоритети бюджету держави на наступний рік, керівник Кабміну, найперше, зауважив, що акцент зробили на обороноздатність країни. На це у держскарбниці передбачили 165,3 мільярди гривень. До речі, майже 857 мільйонів із цієї суми виділять на придбання житла для військових, у тому числі, ймовірно, і волинських. Так, передбачають придбання 1300 квартир.

Наступна пріоритетна стаття витрат – дороги. На ці потреби мають намір спрямувати 46,7 мільярда гривень. Планують, зокрема, оновити 4000 кілометрів доріг та спорудити півсотні нових мостів.

«За три-п’ять років в Україні буде зовсім інша якість доріг», – пообіцяв Гройсман.

Енергоефективність країни – теж  у спектрі пріоритетів на 2018-ий. На це мають намір витратити 2 мільярди гривень. Приблизно 400 мільйонів – на «Теплі кредити», 1,6 мільярда становитиме Фонд енергоефективності. Таким чином передбачають, що 120 українських родин зможуть отримати допомогу на утеплення їхніх домівок.

Важливою для Волині, як для аграрної області, є і наступна домінанта Держбюджету-2018, адже на розвиток аграрного сектору передбачили 7,3 мільярда гривень. Зокрема, по мільярду – на здешевлення вітчизняної техніки та підтримку фермерських господарств, чотири – на розвиток тваринництва.

У контексті децентралізації уряд передбачив виділення 12,9 мільярда гривень. Зокрема, до 6 мільярдів збільшать суму Державного фонду регіонального розвитку, ще 1,9 мільярда гривень спрямують на підтримку об’єднаних територіальних громад. Планують, до слова, збудувати 2000 нових об’єктів у громадах – шкіл, дитсадків, басейнів, об’єктів громадського простору тощо. Як наголосив Володимир Гройсман, що саме будувати будуть вирішувати самі громади.

Понад 219 мільярдів гривень із держскарбниці у 2018-му планують  виділити на розвиток освіти. Зокрема, 406 тисяч вчителів, а з-поміж них і волиняни, отримують 25% до зарплати. Приблизно мільярд гривень спрямують на модернізацію початкової освіти. Натомість наука України отримає від держскарбниці шматок, обсягом у 8,2 мільярда.

«Була боротьба за вищі навчальні заклади І-ІІ ступеня акредитації. І просто в залі парламенту знайшли компроміс: ті, хто є підрозділами вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, залишаться в системі співфінансування держбюджету. Інші перейдуть частково на обласний. Для цього є ресурс від податку на прибуток підприємств», – розповів виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Не залишиться поза «фінансовою увагою» держави і галузь охорони здоров’я. На її розвиток виділять 115 мільярдів. Ще 126,8 мільярда – на соціальний захист населення, 5,1 мільярда – на розвиток культури.

«Я вважаю, що ми зробили значний внесок для того, щоб економічний ріст був реальністю», – резюмував Володимир Гройсман.

До речі, під час заходу виступив і голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Він наголосив, що вперше розгляд бюджету відбувався за процедурою і Асоціація міст України була активним суб’єктом його розробки, розгляду та ухвалення.

«Сьогодні я можу сказати, що нам вдалося відстояти для місцевого самоврядування майже 50 мільярдів гривень на 2018 рік. Це і формула вирівнювання, яка залишається стимулюючою. Більше 3 мільярдів залишаться на розвиток громад», – зауважив Віталій Кличко.

Він також додав, що всі об’єднані спроможні громади будуть мати з 2018 року прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом.

Наступного року держава обіцяє підтримувати місцеву владу з програмами доступного житла для молоді та учасників АТО. 130 мільйонів гривень заклали в бюджеті як співфінансування до програм, запроваджених місцевими радами.

Іванна РУДИШИН

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Добре маніпулювати цифрами, які НІХТО не знає і не перевіряє. І тут можна характеризувати Державний бюджет називаючи показники ЗВЕДЕНОГО бюджету. Хто перевірить цифру виділення в БЮДЖЕТАХ на освіту 218 млрд грн? Але ж це показник Зведеного бюджету. в державному закладено тільки 30 млрд на МОУ та ще 60 млрд загальнодержавних видатків. решта до 218 млрд грн – це кошти місцевих бюджетів. Така ж картина за медицину та соціальні питання. Чим можна підтвердити проведену ДЕЦЕНРАЛІЗАЦІЮ, коли у зведеному бюджеті доходи державного бюджету становлять 78-80 %. І це було в минулі роки, так проходить “децентралізація” і в 2017 р. Субвенції державного бюджету становлять 60 % всіх видатків місцевих бюджетів.