Шість західноафриканських країн імпортують не менш як 30%, а в деяких випадках і понад 50% своєї пшениці з Росії чи України.
Країни на заході Африки переживають найважчу продовольчу кризу за останні 10 років – понад 27 млн осіб вже страждають від голоду. Про це повідомила Норвезька рада у справах біженців (NRC).
Вказано, що кількість голодуючих може зрости до 38 млн вже в червні цього року – це буде новий рекорд – якщо не буде вжито термінових заходів.
“Фінансування має бути збільшене зараз, щоб мільйони сімей не зіткнулися з цим вибором. Оскільки українська криза надає дедалі більшого тиску на бюджети допомоги, не можна забувати про людей у регіонах Сахеля та озера Чад”, – заявив Морин Магі, регіональний директор Норвезької ради у справах біженців у Центральній та Західній Африці.
Виробництво зернових у цьому регіоні Африки скоротилося приблизно на третину. Посухи, повені, конфлікти й економічні наслідки пандемії COVID-19 змусили мільйони людей залишити свої землі.
За останні 5 років ціни на продукти харчування в Західній Африці зросли на 20-30% і можуть зрости ще на 20% цього року.
“Криза в Україні небезпечно посилює ситуацію… Вона, ймовірно, призведе до значного зниження доступності пшениці для шести західноафриканських країн, які імпортують не менш як 30%, а в деяких випадках і понад 50% своєї пшениці з Росії чи України”, – йдеться в повідомленні.
Post Views:
90
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook