Більш вагомий фінансовий ресурс місцеві громади отримають після сплати транспортного податку громадянами,які мають у власності елітні авто. На цей час фахівці територіальних органів ДФС в області готують відповідні повідомлення – рішення,які волиняни отримають до 1 липня 2016 року. Протягом шістдесяти днів від дати отримання такого повідомлення вони зобов’язані перерахувати на вказані реквізити визначену суму податку.
Зокрема,Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»,передбачено,що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі,з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо-ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної зарплати,встановленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року.
«Методика обрахування середньо-ринкової вартості легкових авто затверджена Постановою Кабінету від 18 лютого 2016 року № 66. Тобто,не лише фахівці ДФС,а й кожен власник розкішної машини може самостійно визначити,чи підлягає його авто оподаткуванню. Керівники територіальних громад теж повинні бути максимально зацікавлені в тому,щоб всі власники дорогих машин сплатили податок в місцевий бюджет,а це – 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль,що підлягає оподаткуванню»,– звертає увагу начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.
Нагадаємо,що платники транспортного податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації авто декларацію з розбивкою річної суми рівними частками щоквартально. Юридичні особи сплачують транспортний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця,наступного за звітним кварталом,які відображаються в річній податковій декларації.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook