6 жовтня на Волині та у світі: події,люди - Волинь.Правда

6 жовтня на Волині та у світі: події,люди

Показати всі

6 жовтня на Волині та у світі: події,люди

День народження сьогодні відзначають головний бібліотекар відділу культури та мистецтва юнацької бібліотеки Любов Фрадинська та волинські журналістки Оксана Федорук й Анастасія Клімчук. Щиро вітаємо!
 
 
Цей день на сторінках «ВП»:
 
6 жовтня 2015 року Президент України відзначив орденами «За мужність» III ступеня посмертно п`ять волинських військовослужбовців,зокрема Володимира Кияна,Романа Корця,Леоніда Крепця,Віктора Михальчука та Сергія Кушніра
 
Окрім того,цього дня торік луцька ЗОШ №11 стала першою,де було зареєстровано благодійний батьківський фонд
 
 
6 жовтня в історії:
 
356 до н. е. — в Ефесі (Мала Азія) грек Герострат,аби прославитися,спалив дерев`яний храм Артеміди Ефеської. Жителі Ефеса вирішили ніколи не вимовляти ім`я палія,але звістка про знищення храму поширилася по інших містах,а історик Феопомп назвав зловмисника у своїх працях.
 
105 р. до н. е. — у битві під Араузіоном (Франція,на річці Рона) римляни зазнали найбільшої поразки від германців – ківрів та тевтонців – під проводом короля Бойорікса.
 
1014 — за наказом візантійського імператора Василя II осліплені 15 тисяч солдатів переможеної ним болгарської армії.
 
1648 — козацько-селянське військо під проводом Богдана Хмельницького почало облогу Львова.
 
1701 — Києво-Могилянській колегії надано статус академії.
 
1768 — Туреччина оголосила війну Росії,арештовано російського посла Обрєзкова.
Ця російсько-турецька війна завершилася 1774 р. підписанням Кючук-Кайнарджийського миру,внаслідок якого Російська імперія отримала вихід до Чорного моря.
 
1848 — у Відні почалося народне повстання,яке вилилося у революцію 1848-1849 рр.
 
1860 — опіумна війна: війська західних союзників,британців і французів,узяли Пекін.
 
1866 — перше в історії США пограбування поїзда: банда братів Рено викрала понад 10 тисяч доларів.
 
1887 — Шарль Едуар ле Корбюзьє (Жаннере-Грі),французько-швейцарський архітектор,художник і дизайнер,основоположник модернізму в архітектурі.
 
1889 — у Парижі відкрито кабаре “Мулен Руж”.
 
1908 — Кріт проголосив незалежність від Туреччини і приєднання до Греції.
 
1917 — відбувся І Всеукраїнський з`їзд товариств “Просвіта”.
 
1917 — в американському лексиконі з`явилося слово “джаз”. Так у “Літературному дайджесті” була названа музика,яка викликає у людей бажання труситися,стрибати й корчитися.
 
1918 — урочисто відкрився Київський державний український університет.
 
1922 — пленум ЦК РКП(б) прийняв постанову про форму об`єднання радянських республік.
 
1927 — у Нью-Йорку відбулася прем`єра першого звукового фільму (“Jazz Singer”).
 
1941 — міський голова окупованого німцями Києва Олександр Оглоблин опублікував повідомлення про початок роботи в місті біржі праці,де “щодня можна дістати роботу за зарплату”.
 
1944 — війська 1-го Українського фронту й частини 1-го Чехословацького армійського корпусу оволоділи Дукельським перевалом,почавши вигнання німецьких військ із Чехословаччини.
 
1948 — у Туркменії,поруч з Ашхабадом,стався землетрус силою 9 балів. Зруйновано фактично все місто,загинуло від 70 до 110 тисяч осіб.
 
1962 — у Лондоні відбулася прем`єра першого фільму про Джеймса Бонда – “Доктор Ні” з Шоном Коннері.
 
1973 — 18-денна арабо-ізраїльська війна (“війна Судного дня”) почалася з наступу єгиптян,які перейшли через Суецький канал.
 
1975 — футболісти київського “Динамо” стали володарями Суперкубка УЄФА,обігравши мюнхенську “Баварію” в повторному матчі на Республіканському стадіоні за присутності 100 тисяч глядачів з рахунком 2:0. У першому поєдинку кияни виграли 1:0. Усі голи в матчах за Суперкубок забив Олег Блохін. Головний тренер команди – Валерій Лобановський.
 
1977 — перший політ літака-винищувача МіГ-29,складеного в ОКБ Мікояна під керівництвом генерального конструктора Белякова.
 
1979 — уперше в історії Папа Римський – Іван Павло II – відвідав Білий дім у Вашингтоні.
 
1981 — розстріл президента Єгипту Анвара Садата під час військового параду в Каїрі.
Таким чином фундаменталісти відплатили главі держави за зближення з Ізраїлем та відмову від подальшої ісламізації суспільства.
 
1986 — Гаррі Каспаров у матчі з Анатолієм Карповим відстояв звання чемпіона світу з шахів.
 
1986 — у районі Бермудських островів в результаті вибуху ракети в шахті затонув радянський атомний підводний човен К-219,загинули чотири людини.
 
1991 — президент СРСР Михайло Горбачов заявив про ліквідацію радянської ядерної зброї малої дальності та зняття всіх видів тактичної ядерної зброї з кораблів,підводних човнів та авіації ВМС наземного базування.
 
1995 — Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про створення Черкаського державного університету.
 
1998 — Верховна Рада України прийняла закон “Про оренду землі”.
 
1999 — президент Чечні Аслан Масхадов оголосив у республіці воєнний стан і закликав мусульман усього світу почати джихад проти Росії
 
 
6 жовтня народились:
 
356 до н. е. — Александр Великий (Македонський),македонський цар із династії Аргеадів,великий полководець в завойовник,який створив світову державу (після його смерті розпалася). Точна дата його народження невідома,варіюється в т.ч. між 6 і 10 жовтня .
 
1851 — Федір Лизогуб,український громадський і політичний діяч,дипломат. У 1917 р. очолював відділ іноземних підданих Міністерства закордонних справ Росії; член партії “октябристів”. Після утвердження радянської влади в Росії повернувся в Україну.
 
1914 — Тур Хейєрдал,знаменитий норвезький мандрівник,етнограф,археолог,антрполог,письменник,громадський діяч,організатор експедицій на плотах “Кон-Тікі”,”Тігріс” і “Ра”.
 
1930 — Хафез Ассад,президент Сирії в 1971-2000 рр.,батько нинішнього президента Башара аль-Асада
 
 
6 жовтня іменини відзначають: Іванна
 
 
6 жовтня вважається днем Зачаття Пророка,Предтечі й Хрестителя Господнього Іоанна та вшановується пам`ять святого Інокентія,митрополита Московського. Інколи цього дня буває тепло,але досить рідко. Прийдешню зиму визначали так: якщо тхори і куниці до запланованого часу змінюють літнє хутро на зимове,то зима буде ранньою.
 
До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження,надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» (vpravda@gmail.com).
 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook