Плани Німеччини лібералізувати міграційну політику переполошила польський бізнес, який боїться відтоку української робочої сили та готовий боротися за неї. Нині вже в кожній п’ятій польській фірмі працюють українці.Про це повідомляє DW.COM
Видання зазначає, що кадрова криза в Польщі зумовлена передовсім падінням демографічних показників. До 2020 року, за даними міністерства інвестицій і розвитку Польщі, країна втратить півмільйона працездатного населення. А за десять років з 20 мільйонів необхідних працівників в Польщі буде лише 16 мільйонів. «Тому боротьба за українців, як робочу силу, посилюється, конкуренція між польськими підприємцями зростає», – констатує «DW».
За даними дослідження «Барометр трудової міграції», якщо ще півроку тому українці працювали в 19 відсотках польських фірм, то вже у вересні – у 23 відсотках. «Заробітні плати поляків і українців стали ближчими. Потреба в кадрах зі Сходу так швидко росте, що роботодавці мусять пропонувати їм привабливі умови, наближені до пропонованих співвітчизникам», – розповідає Луіза Рослонь з PersonnelSerwis. Нині, за даними компанії, третина українських робітників отримує до 3 тисяч злотих (693 євро) на місяць, ще третина – до 3,5 тисячі. І лише 15 відсотків заробляють понад 3,5 тисячі злотих (808 євро).
«DW» констатує, що «віднедавна польські працедавці почали відчувати страх через конкуренцію з працедавцями з Західної Європи, зокрема, Німеччини, де політичні сили вже погодили міграційну політику і готові голосувати». Як зазначає Аркадіюш Пачка, керівник відділу моніторингу організації «Працедавці Речі Посполитої», «ми бачимо, як стрімко там взялися за спрощення міграційних правил. У них теж є кадрова криза, ще більша ніж у нас, і їм теж бракує працівників. Тому ми повинні бути готові до відтоку частини українців до Німеччини».
За даними компанії WorkService, 59 відсотків опитаних українських робітників заявили про готовність переїхати до Німеччини, якщо для них відкриють німецький ринок праці.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook