Після поразки Володимира Кличка від Ентоні Джошуа, українські «диванні експерти та «воїни фейсбуку» не втомлюються критикувати людину, якою захоплюється весь світ. Майк Тайсон, Арнольд Шварцнеггер , Гаррі Каспаров та інші відомі люди підтримали нашого чемпіона, висловивши своє захоплення боєм Володимира проти британського атлета. Натомість вітчизняні «патріоти» випустили шквал критики на адресу українського боксера. Така-от “велика різниця” по-українськи. Чому ж потрібно підтримувати Володимира Кличка і не «хаяти»(хаяти – критикувати ) з’ясовувала «Волинська правда».
1. Вірність прапору
Братів Кличко постійно намагалися переманити під інший прапор. За зміну громадянства нашим боксерам пропонували фантастичні умови і космічні гроші. Незважаючи на це, чемпіони залишилися вірними українському стягу, не захотівши навіть змінювати свої імена на німецький лад. Хоча у тій же Німеччині, Кличків завжди вважали своїми і вболівали за них. Є і протилежний приклад українського супертяжа Олександра Димитренка, який прийняв німецьке громадянство і виступає за Бундестім. Володимир Кличко неодноразово відкидав схожі пропозиції. «Я українське громадянство не проміняю на будь-яке інше», -заявив він на початку професійної кар’єри і “гне свою лінію” протягом всього боксерського шляху.
2. Благодійність
Спортсмени ніколи не шкодували гроші на благі діла. Володимир Кличко допоміг зібрати понад 15 мільйонів євро в благодійному телемарафоні “Серце для дітей”. В рамках цієї акції він пожертвував 1 мільйон доларів. Брати Кличко – постійні учасники благодійного телемарафону в Берліні. У 2008 році Віталій Кличко за допомогою “Еіn Herz fur Kinder” зібрав гроші на лікування хворої лейкемією 4-річної українки Насті Драчук. Володимир Кличко подарував квартиру у Києві для родини українського поета Василя Стуса. Цей далеко не повний перелік меценатства боксерської родини є хорошим прикладом для інших успішних українських спортсменів.
3. Вміння вставати з колін
Про долю українського чемпіона можна зняти справжній блокбастер. У 2003 році наш боксер сенсаційно поступився Коррі Сандерсу. Пройшов рік і українець достроково програв ще одному посередньому боксеру Леймону Брюстеру. Після цих невдач на майбутньому Кличка-молодшого ставили хрест, як експерти, так і вболівальники. Показовим був момент, коли Володимира та його тренера Емануеля Стюарта на вулиці зустрів зовсім юний американець. Хлопчина переплутав Володимира і Віталія. Вболівальник попросив Стюарта сфотографувати його з старшим із братів. Коли хлопець дізнався, що перед ним менший, то сказав, що не хоче фотографуватися з невдахою… Володимир витримав нокдауни в рингу і за його межами. Більше того – вже у наступних боях Сталевий молот довів свою профздатність. Зрештою, встав з колін Володимир Кличко і в поєдинку проти Джошуа.
4. Брат за брата
Володимир і Віталій під час поєдинків постійно знаходяться у «кутку» брата. У тих поодиноких випадках, коли хтось із братів програвав свої поєдинки, інший виходив на ринг проти його кривдника. Для прикладу, можна згадати бій Віталія проти того ж Коррі Сандерса чи звитягу мера Києва над ще одним кривдником Володимира – Росом П’юріті. Не залишався в боргу і Володимир, який завоював чемпіонський титул у бою з Крісом Бердом. Американець свого часу не без допомоги фарту та травми Віталія, перемагав старшого Кличка. «Брат за брата, свій за свого…» – ці рядки з пісні чудово демонструють характер і чудове виховання боксерів.
5. Кличко не відбував номер і не шукав “мішків”
Недруги часто дорікали братам у тому, що ті начебто «билися з мішками». Якщо подивитися на список боксерів, з якими зустрічався Володимир, то тут справжнє боксерське сузір’я. Олександр Повєткін, Руслан Чагаєв, Девід Хей, Хасім Рахман, Кріс Берд та той же Джошуа. 11 років поспіль судді піднімали руку Сталевого молота, невпинно фіксуючи його перемоги. Олімпійський чемпіон, чемпіон світу Володимир Кличко виграв у боксі фактично все, що тільки можна було виграти. Це не може бути випадковістю.
Європейські і заокеанські вболівальники та експерти запустили у соціальних мережах такий собі флеш-моб на підтримку Володимира. Ніхто не говорить про його вік і про те чи «пора». Словами підтримки Володимиру Кличку віддають шану і повагу, які він заслужив у рингу і за його межами. «Володимир віддав бою все, і це говорить нам про неймовірний характер цієї людини з великої літери!», – написав у своєму «Твіттері» один з кращих боксерів усіх часів і народів Шугар Рей Леонард. Чим не хороший приклад для наслідування?
Андрій Мошкун
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
4 Comments
Вова чемп!
ХАЙ МОВЧАТЬ УБЛЮДКИ
Спорт у парадоксальний спосіб став виразом української національної сутності, намагання не втратити державність. Раніше – у вияві футбольного успіху “Динамо” (Київ), відтак (і передовсім) – завдяки феномену Кличків. Тож їм (і Володимиру, й Віталію) варто завше бути вдячними. Про що й справедливо нагадав блогер.
Ооо… Диванні експерти бачать всіх, крім себе