День народження у цей день святкують директор Інформаційного агентства ВолиньPost Юрій Сковорода та начальник головного управління державної казначейської служби України у Волинській області Михайло-Мирослав Леміщак.
26 липня в історії:
811 — у битві з болгарами у Вирбіській ущелині загинув візантійський імператор Никифор. Болгарський хан Крум наказав зробити з Никифорового черепа чашу для вина.
1709 — Петро I після Полтавської битви з тріумфом в`їхав до Києва, де пробув місяць.
1758 — після облоги англійці захопили Луїсбург – головну французьку фортецю в Канаді.
1788 — Нью-Йорк став 11-м штатом США.
1788 — британські колоністи заснували в Австралії місто Сідней.
1830 — король Франції Карл X підписав чотири ордонанси (укази): про обмеження свободи преси і запровадження цензури, про розпуск палати депутатів (де більшість мала опозиційна ліберальна буржуазія), про майбутнє запровадження нового виборчого закону (який істотно обмежував кількість громадян, які мали правом голосу), і проведення нових виборів у вересні. Ці укази стануть причиною Липневої революції, яка поклала кінець режиму Реставрації.
1847 — колишні раби – темношкірі переселенці зі США на захід Африки – проголосили незалежність держави Ліберія. Створення першої республіки на Африканському континенті.
1866 — у Нікольсбурзі підписано прелімінарний мирний договір між Австрією й Пруссією.
Фактичне закінчення австро-прусської війни (остаточне – 23 серпня).
1867 — Росія створила генерал-губернаторство Туркестан.
1908 — міністр юстиції США Чарльз Бонапарт створив відомство, спецагенти якого мають розслідувати порушення федеральних законів. Наступного року у структури з`явиться назва – Бюро розслідувань, а з 1 липня 1935 р. це відомство називатиметься Федеральне бюро розслідувань (ФБР).
1908 — у Парижі фінішували перші навколосвітні автомобільні перегони, що стартували 12 лютого у Нью-Йорку. Першим до фінішу прийшов німецький автомобіль “Протос” компанії Siemens-Schuckertwerke Gmb, яким керував лейтенант Кеппен, але переможцем оголосили американця Джорджа Шустера. Німецького гонщика оштрафували на 15 днів, оскільки після поламки його автомобіль доставили в Сіетл по залізниці, щоб він міг відплисти в Росію разом із конкурентами. Історія цих змагань стала основою сценарію популярної кінокомедії “Великі перегони”.
1914 — Австро-Угорщина оголосила загальну мобілізацію і зосередила війська на кордоні з Росією.
1918 — гетьман Павло Скоропадський затвердив закон про утворення Головної скарбниці Української Держави, ухвалений Радою міністрів. Установі було поставлено за обов`язок приймання, зберігання і видача грошей на потреби державного урядування.
1919 — у Кам`янці-Подільському уряд УНР асигнував 11,460 млн. гривень для допомоги біднішому єврейському населенню, що постраждало від погромів.
1922 — у Харкові створено Всеукраїнський кооперативний банк.
1929 — на екрани СРСР вийшов фільм Олександра Довженка «Арсенал».
1945 — на парламентських виборах у Великій Британії із приголомшливою перевагою перемогла Лейбористська партія, яка отримала 393 місця проти 199 місць у консерваторів, 12 місць у лібералів, 11 – у націонал-лібералів та 25 – в решти партій. Кінець першого прем`єрства Уїнстона Черчілля, який для участі у виборах залишив Потсдамську конференцію.
1945 — у радянській окупаційній зоні Німеччини закрито всі банки. Населенню наказано здати золото, срібло, іноземну валюту, коштовності. Почався демонтаж промислових підприємств і залізниць для вивезення до СРСР в рахунок репарацій.
1951 — у Новгороді під час розкопок археологи виявили першу берестяну грамоту.
1963 — на Горьковському автозаводі виготовлено перші дослідні зразки автомобілів ГАЗ-53.
1964 — уряд канадської провінції Манітоба визнав українську православну церкву св. Михаїла в Гордентоні історичною пам`яткою. Це перша українська православна церква у Канаді, збудована в 1898-1901 рр., в якій збереглися ікони, привезені переселенцями з Буковини.
1965 — проголошення незалежності Мальдівських Островів від Великої Британії.
1966 — у Китаї на півроку закриваються всі школи і ВНЗ для мобілізації школярів та студентів на «культурну революцію».
1969 — американка Шерон Адамс стала першою жінкою, яка самотужки перетнула на яхті Тихий океан (6 тис. миль від Йокогами до Сан-Дієго).
1971 — четверта висадка людей на Місяць: на супутник Землі сів модуль американського космічного корабля «Аполлон-15» з астронавтами Скоттом та Ірвіном.
1993 — у Росії припинено грошових знаків СРСР зразка 1961-1992 рр.
1996 — у Дніпропетровську відкрито унікальну станцію для демонтажу та нейтралізації міжконтинентальних балістичних ракет.
2000 — на орбіті утворилася Міжнародна космічна станція: російський службовий модуль «Зірка» успішно зістикувався з двома початковими елементами. Відтепер на станції можна було працювати тривалим експедиціям.
2008 — повінь, зумовлена дощами, в західних областях України. Підтоплено понад 21 тисячу будівель, багато зруйновано. Цього дня в Івано-Франківській області загинуло шестеро людей, напередодні — двоє
26 липня народились:
1030 — Станіслав зі Щепанова, єпископ Кракова, католицький святий, покровитель Польщі.
1856 — Бернард Шоу, ірландський письменник.
1875 — Карл Густав Юнг, швейцарський психіатр, психолог, філософ, засновник «аналітичної психології».
1880 — Володимир Винниченко, український письменник і політичний діяч.У 1917 р. став членом Центральної Ради, очолив Генеральний секретаріат і став генеральним секретарем внутрішніх справ. Винниченко – автор майже усіх декларацій і законодавчих актів УНР. Саме Володимир Винниченко проголосив I Універсал на 2-у військовому з`їзді 23 червня 1917 р. У 1918 р. через суперечності із Симоном Петлюрою Винниченко пішов у відставку та виїхав за кордон. Помер у Франції.
1928 — Стенлі Кубрик, американський кінорежисер.
1931 — Іван Дзюба, український літературознавець, критик, громадський діяч, академік
26 липня іменини святкують: Антон ,Гаврило, Маркіян, Степан (Стефан) і Юліан
26 липня відзначається собор Архангела Гавриїла. За народним календарем цей день вважається серединою літа. Якщо 26 липня сухо, то осінь буде довга, тепла і суха. Наші пращури в цей день спостерігали за ластівками: якщо вони низько літають, осінь буде довга. З цього часу у деяких місцях граки починають збиратись у перші осінні зграї
До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження, надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» (vpravda@gmail.com).
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook