Восени в Білорусі заплановано масштабні навчання «Захід-2017» спільно з РФ. Наскільки вони небезпечні для України і для самої Білорусі? З цього приводу у виданні «Апостроф» розмірковує громадянин Білорусі, аналітик Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.
Тишкевич переконаний, що майбутні військові навчання у Білорусі – це традиційна страшилка для українських медіа. При цьому він посилається на результати соціологічного дослідження. «У разі, якщо РФ спробує отримати контроль над державою військовим шляхом, що ви будете робити?», – роздумує він. Від 17 до 24% білорусів говорять, що будуть чинити опір зі зброєю в руках. Аналітик підкреслює: «Навіть 17% тих, хто буде чинити опір російській агресії, – в Україні не було такого в 2014 році. Крім того, в Білорусі Олександр Лукашенко протягом останніх 15 років досить активно нищив проросійські організації. У в’язницю відправлялися всі, хто представляв самостійні політичні центри. Як жартують у Білорусі: у країні тільки одному політику можна любити Росію, всі інші люблять рівно в тому обсязі, який прописаний у відомчих інструкціях».
Відтак Тишкевич розмірковує стосовно небезпеки для України. «Навчання дійсно будуть проводитися на полігонах поблизу українського кордону. У Білорусі є в Брестській і Гомельській областях два полігони в Поліссі. Чим вони добрі? Це великі полігони в малонаселеній області, де можна на практиці проводити бомбометання, стріляти і так далі. Два інших полігони – між Барановичами і Слонімом та під Вітебськом – розташовані поруч з великими містами. Якщо щось трапиться, то проблем потім не оберешся, тому масштабні навчання проводила Білорусь і буде проводити на відстані від 20 до 50 кілометрів від українського кордону. Відповідно, російський контингент приїде на полігони, які знаходяться від 20 до 50 кілометрів від українського кордону, і, природно, в Києві це буде не подобатися, і восени будуть говорити про загрозу з боку Білорусі».
Він також піддав критиці ментальність українців. «Українці – геніальні тактики. На якийсь подразник вони дуже швидко можуть придумати рішення. Але українці – погані стратеги, – сказав Тишкевич. – Не хочу нікого образити, але, якщо проаналізувати історію України, погляньте, скільки разів зароджувалася українська державність? Люди тактично швидко змітали окупанта, намагалися створити щось своє, але на момент створення інституцій, коли потрібно планувати на 15-20 років уперед, все розсипалося. Говорячи простою мовою, образити українця легко: сказав якусь гидоту – він вихопив шаблю і пішов бити. Але проблема українців в тому, що, коли виставляєш стіл із закускою і вибачаєшся, українець відразу розпливається, і ти – вже кращий друг».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook