Від Гунчика – до Погуляйка: на Волині урочисто відкрили довгоочікувану красуню-школу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Показати всі

Від Гунчика – до Погуляйка: на Волині урочисто відкрили довгоочікувану красуню-школу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сонячний зимовий день, 15 січня, став історичною подією для усіх жителів села Любохини Старовижівського району, адже саме сьогодні відкрилася нова сучасна триповерхова школа, яка будувалася аж дев’ять років.

Сьогодні 297 учнів переступили поріг омріяної школи –  справжньої окраси села. Раніше, за словами директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Любохини Руслани Яцук, дітлахи навчалися у приміщеннях, які не мали належних умов, тому цей день чекали з нетерпінням.

«Неможливо передати тих почуттів, які переповнюють мене зараз. Ми усі щасливі, нарешті наші дітки зможуть навчатися у просторих, затишних, гарних кабінетах з усім шкільним начинням. Усі дуже чекали цієї миті, адже раніше дітки початкових класів ходили на уроки до приміщення сільської ради у дві зміни. Ми не мали спортзалу, ні актового залу. Тепер у нас є все, аби дітки розвивалися», – з трепетом розповідає Руслана Яцук.

Школа будувалася з 2011 року, і зараз впевнено може скласти конкуренцію багатьом міським навчальним закладам. Тоді нині покійний ексголова Волинської ОДА Борис Клімчук разом із очільником «Житлобуд-2» і заклав перший камінь створення школи. Але все ж основний тягар будівництва впав на плечі колишнього голови ОДА Володимира Гунчика, який посприяв виділенню з обласного бюджету  31,52 мільйона гривень. Очільником «Житлобуд-2»,  є Заслужений будівельник України та авторитетна в області людина Леонід Стефанович. Додамо, що загальна кошторисна вартість школи становить понад 82 мільйони гривень.

Сьогодні на урочистому відкритті були присутні почесні гості: голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко, голова Волинської облради Ірина Вахович, генпідрядник будівництва школи Леонід Стефанович, начальник обласного управління освіти, науки та молоді ВОДА освіти Людмила Плахотна, помічник нардепа Володимир Бащук, багаторічні начальники віддлів освіти Михайло Попович та Олександр Хомич, депутат Волиньради Михайло Імберовський, випускник загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Любохини та новий ректор СНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, заступник голови Старовижівської РДА Петро Філюк, заступник голови Старовижівської районної ради Роман Цалай та настоятель Свято-Симеонівського храму села Любохини Іоан Лесишак.

Усі гості щиро розділили радість та захоплення новим сучасним приміщенням. Справжнє свято влаштували працівники школи та отримали щирі привітання і подарунки.

«Дуже приємно відкривати нову школу. Дорогі діти, бажаю, аби у цих стінах у вас завжди був гарний настрій, ви повинні себе проявити і відкрити повністю свій потенціал. Вчителям бажаю втілити в життя усі освітні експерименти та надати дітям належну освіту. Дякую усім, хто приєднався до будівництва школи», – сказав голова ОДА Юрій Погуляйко.

До привітань доєдналася і голова Волиньради Ірина Вахович.

«Для вас, шановні жителі, це культурний, освітній осередок. Усім причетним до будівництва безмежно дякую за ці зусилля. У старшого покоління не було таких можливостей, які зараз дає сучасна Україна для наших діток. Тому ми бажаємо використати ці можливості, щоб ви себе розвивали і завжди хотіли навчатися».

«Приємно, що село Любохини новий рік розпочинає такою радісною подією. Коли освятиться вода, ми спільними молитвами до Бога освятимо і нашу красуню-школу. Вітаю директора школи Руслану Яцюк, яка теж приємно хвилюється. Дай Бог вам успіхів і плідної праці», – сказав протоієрей Іоан Лесишак  і вручив директору ікону Спасителя.

Головний будівничий школи, депутат Волиньради Леонід Стефанович, також висловив своє захоплення і подяку та вручив директору ключ, який є символом початку і відкриття довгоочікуваного навчального закладу.

«Сьогоднішня подія безперечно увійде в історію, адже здійснилася мрія усіх жителів села Любохини. Дуже приємно бачити ці усміхнені обличчя. Ми вдячні за це нашій владі, президенту та його команді за те, що освітня галузь – в пріоритеті. Дякую дітям та батькам, що стільки років чекали і вірили у нашу мрію», – зі сльозами на очах сказала директор Руслана Яцук і подякувала за допомогу, численні дзвінки та підтримку Леоніду Стефановичу.

Почесні гості урочисто перерізали стрічку, яка символічно відкрила двері до нового храму науки, і щасливі дітлахи покрокували до своїх класів на перший урок, ніби 1 вересня.

Світлина від Старовижівська районна державна адміністрація.

Учні радо вітали присутніх танцями та співами під час екскурсії триповерховою красунею. Нова школа має 19 класних кімнат, про які дітки могли тільки мріяти. Оснащені усім приладдям, з тематично розмальованими стінами та навіть зоною відпочинку: це все створює величезний контраст з тим приміщенням, де раніше займалися школярі. Храм науки у Любохинах також має три лабораторії, великий спортзал, два кабінети інформатики та три майстерні.

Тепер школярі будуть навчатися, наче у казці, з безліччю малюнків, які здається, за один день і не розглянеш. Зауважимо, що на стінах школи навіки закарбували слова борця за справедливість в Україні, співака Кузьми Скрябіна та славетного письменника Тараса Шевченка, що свідчить про свідоме патріотичне виховання цвіту нації.

Для любохинців це не просто школа, це –  здійснена роками мрія, окраса всього села. Освітяни та батьки чекали цього дня десятками років і дякують за навчальний заклад, який приємно відвідувати, і у якому діти будуть тягнутися до знань.

Злата Максимук

 

 

    

                    

     

       

     

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar читаЧ сказав:

    А про Клімчука забули? Ви хоч-би поцікавились спочатку і уважно виступи на відкритті послухали, а потім писали!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редакції